Політика

Справа Колковського: хабар вимагав сам, «Свобода» ні при чому

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сьогодні, 30 травня, в Івано-Франківському міському суді продовжили розглядати справу екс-депутата франківської міськради Володимира Колковського.

Нагадаємо, того звинувачують у вимаганні та одержанні хабара, у змові з екс-начальником міського департаменту архітектури Олегом Гаркотом.

Нині суд допитував потерпілого – забудовника Віктора Ломея та підозрюваного Володимира Колковського. 

Колковський заявив, що свою вину визнає і кається. Ломей же просить не карати його суворо, враховуючи, що матеріальну і моральну шкоду Колковський йому уже відшкодував, той уже рік пробув у тюрмі в Хорватії, а ще має на утриманні п’ятеро дітей.

Та все ж у показах Ломея і Колковського суд виявив явні розбіжності. Так, Ломей запевняє, що хотів отримати дозвіл від міської ради на оренду земельної ділянки по вулиці Мазепи. Але це питання тричі не змогли розглянути на сесії міської ради. Тоді до нього підійшов Колковський і запропонував свою допомогу – весь пакет документів на будівництво – договір оренди, містобудівні умови та обмеження, зміна цільового призначення ділянки і т.д. – за 100 тисяч доларів. Мовляв, без грошей нічого не буде. Ломей стверджує, Колковський сказав, «що їхня політична сила має більшість у міській раді і вони можуть повпливати на вирішення будь-якого питання». За запитання судді, Ломей уточнив, що ідеться про партію «Свобода». Коли ж Ломей на це не пристав, питання знову не розглянули на сесії. Тоді він погодився – і за перші 10 тис. доларів отримав рішення про оренду землі. 

Наступні документи – це містобудівні умови та обмеження – коштували 30 тис. доларів. І саме при з ними, нагадаємо, затримали екс-начальника департаменту архітектури Олега Гаркота.

Володимир Колковський у своїх свідченнях запевнив, що йшлося тільки про ті 30 тис. доларів і про документи від департаменту архітектури. Про більшу суму не йшлося. Що він звернувся до Ломея з приватної ініціативи, а не як депутат міської ради. І що він, як 1 з 60 депутатів міськради, ніяким чином не міг вплинути на рішення сесії.

Далі суд слухатиме свідків – наступне засідання призначено на 18 червня. 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.