Політика

Що думають українці про НАТО, ЄЕП, Росію та двомовність

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Більшість українців позитивно сприймають Росію, згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного міжнародним дослідницьким агентством ІФАК.

“Велика частина громадської думки українців у ставленні до Росії лежить, безумовно, в позитивній зоні”, — заявив генеральний директор ІФАК Сергій Говоруха на прес-конференції в четвер у Києві, де оприлюднив результати опитування.

За даними соцдослідження, 49% опитаних українців сприймають Росію як економічного партнера, а 44% — як дружню щодо України державу. І тільки 7% респондентів ставляться до Росії як до ворожої держави.

Говоруха також повідомив, що 51% опитаних у майбутньому налаштовані на поліпшення відносин з Росією, а 6% упевнені, що відносини погіршаться.

За словами Говорухи, інтеграція в рамках пострадянського простору сприймається українцями найбільш позитивно. За результатами соціологічного дослідження, 70% опитаних в цілому позитивно сприймають вступ України до Єдиного економічного простору.

Крім того, як показало соцопитування, підтримку в українському суспільстві мають ідеї інтеграції України в Європейський Союз (60%) і Світової організації торгівлі (61%). А найменш позитивне ставлення в українців до НАТО: 57% респондентів висловилися проти вступу країни до Альянсу.

Як показали результати соцдослідження, щодо розміщення Чорноморського флоту в Севастополі думки респондентів розділилися практично порівну: 43% висловилися за продовження перебування російського флоту на території України і 30% — проти, а 27% ще не визначилися зі своєю позицією.

Разом з тим, 18% опитаних переконані, що ЧФ має бути виведений достроково із Севастополя, а 56% сприймають таку ідею негативно.

У свою чергу директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов відзначив, що такі результати опитування щодо ЧФ стануть поштовхом для переговорів між українською і російською політичними елітами щодо подальшого перебування російського флоту в Севастополі.

Як повідомив Говоруха, 37% респондентів рідною мовою вважають російську, 34% назвали рідними і українську, і російську мови. А третина опитаних схиляється до української як до рідної мови.

За результатами соцопитування, більше половини респондентів (54%) вважають, що необхідно визнати російську мову другою державною, а 28% дотримуються думки, що цього робити не слід.

Крім того, якщо б українці мали можливість отримати друге громадянство, то 41% респондентів погодилися б на російське, а 25% — на громадянство однієї з країн ЄС.

Опитування проводилося з 22 по 30 січня 2010 року в 53 містах з населенням понад 50 тис. чоловік. У ході соцдослідження було опитано 1500 респондентів у віці від 18 до 60 років. Статистична похибка вибірки становить 3%.

Міжнародне дослідницьке агентство ІФАК було засноване в 1958 році в Німеччині. Український офіс агентства працює з січня 2007 року в якості асоційованого партнера.

За матеріалами Корреспондент.net

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.