Політика

Севастопольські курсанти, які відмовилися давати присягу Росії, навчатимуться в Європі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Великобританія та Франція запропонували взяти на навчання частину курсантів Академії військово-морських сил ім. Нахімова у Севастополі, які відмовилися давати присягу на вірність Росії та під час церемонії зміни українського прапора на російський заспівали Гімн України, інформує День.

Вже з вересня колишні студенти ІІІ курсу Академії зможуть навчатися у кращих військово-морських вузах Європи. Зокрема, десятеро курсантів вирушать до Великобританії, а семеро — до Франції. Стажування вони проходитимуть на кораблях НАТО.

Зараз ці студенти розквартировані в Одесі й мають можливість попрактикуватися на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний». Розслаблятися студентам не дають, оскільки корабель перебуває в бойовому стані й щодня тут тестують артилерійське та протидиверсійне устаткування.

Киянин Павло Севрук — майбутній штурман, і хоче продовжити роботу на цьому фрегаті. Під час першого виходу в море він стояв біля керма поряд із командиром корабля. Павло розповів журналістам, що це — велика відповідальність, адже «корабель — не іграшка, а реальна зброя».

Після практики кращі студенти-п’ятикурсники отримають можливість служити на борту фрегата на постійній основі.

“Поки залишається таємницею, на яких умовах їх брали на навчання і чи зобов’язані ці студенти повернутися працювати в Україну, – коментує Єгор Стадний, експерт Центру дослідження суспільства. – Очевидно, що має бути домовленість між українським відомством та іноземними навчальними закладами або спонсорами про те, що ці кадри повинні повернутися та працювати на благо військово-морських сил нашої держави. Якщо вона є, то це хороша практика. В деяких стипендіальних фондах, які оплачують освіту за кордоном (переважно це іноземні фонди), існує така умова, що стипендіат мусить повернутися до себе на Батьківщину, а за умовами деяких — він навіть певний час залишається невиїзним. Якщо в даному разі йдеться про фінансування за кошти бюджету й умови фінансування передбачають повернення спеціаліста, то це — вдала практика.”

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.