Спершу на сесії прийняли бюджетні питання, доповідала начальник головного фінансового управління ОДА Любов Костів. Заступник голови обласної ради Остап Дзеса повідомив, що до обласного бюджету повернуто 350 тис. грн. за рахунок економії по окремих статтях видатків на утримання апарату обласної ради до кінця року. Кошти будуть спрямовані для допомоги інтернатівським закладам.
Заступник голови ОДА Володимир Шкварилюк зачитував звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну в повному варіанті, без жодних скорочень. Щоправда, спершу В.?Шкварилюк, вийшовши на трибуну, почав читати зовсім не те, що мав би. На щастя, його врятував заступник голови облради Юрій Романюк, який вже в перші секунди поміняв папери і підставив під руки Шкварилюка те, що задумувалося на початку. Зал сміявся, а доповідач — не реагував, не мав часу — адже він здавав іспит на швидкість читання.
Звернення стосувалося того, що в області склалася напружена ситуація з виплатою зарплати та оплатою за спожиті теплоенергоносії. Перш за все це пов’язано зі збільшенням розмірів соціальних виплат та ростом цін на теплоенергоносії. Відтак сесія просить ініціювати внесення змін до Державного бюджету України на поточний рік та виділити області додаткову дотацію в сумі 40,9 млн. грн.
Трохи далі значну увагу приділили звіту постійної комісії обласної ради з питань інформаційної політики, діяльності ЗМІ та свободи слова. Голова комісії О.?Бабій навіть запевнила, що і влада, і представники ЗМІ мають в цей непростий час багато спільного. Разом з тим сказала, що на членів комісії чинився тиск з приводу інформаційної депутатської діяльності, однак депутати, на щастя, стали на їх захист.
Олександр Сич назвав виступ ґрунтовним (цікаво, що б він сказав, якби всі доповідачі доповідали так довго і аж так ґрунтовно). Проте він звернув увагу на радіопростір, який маємо у місті, а це 80?% російської та російськомовної музики. Він вніс пропозицію, щоб на наступній сесії обласної ради був заслуханий так званий моніторинговий аналіз мов нашого радіопростору.
О.?Бабій сказала, що вона вже розглядала це питання, більше того, вона підтримує і вже зверталася разом з обласним радіо в Нацраду з проханням на радіочастоти. В результаті відбувся конкурс. Але внаслідок цього конкурсу частоти, які планувалися на Івано-Франківськ, були віддані тернопільському радіо. А в результаті виявилося, що то й не дуже тернопільські власники… Цікаво, чи саме створення ще однієї радіохвилі мав на увазі Сич, коли казав про те, що у нас надто багато проросійського радіо?
На щастя Богдан Борович не став лити водичку. Він звернув увагу на суттєві проблеми журналістів, на розмір їх зарплат і спитав чи може бути незалежний журналіст на зарплату 700 грн. Ще він торкнувся питання призначення керівника облрадіо без конкурсу. На це О.?Бабій зазначила, що його призначало Держкомрадіо Україні.
Цікавим виявилося різне. Депутати підняли питання про те, що вже кілька місяців вони не мають відповіді від міста на депутатське звернення. На це І. Олійник відповів: «Ми стараємося працювати з містом, у нас, на превеликий жаль, з цим є проблеми, але, я думаю, дасть Бог вирішиться». Ігор Гаврилюк в свою чергу сказав, що він, на відміну від інших депутатів, отримав відповідь на свій депутатський запит, але його там просто оббрехали. Бо склалося так, немов все, що він написав у запиті, є неправильним.
P.?S. До речі, на засіданні сесії облради були присутні народні депутати України — рухівець Роман Ткач та регіонал Олександр Пеклушенко. Треба було бачити, як вони люб’язно віталися при зустрічі. Єднаймося, браття, бо ми того варті.
Comments are closed.