Нині економічна криза торкнулась кожного іванофранківця. Зупиняються виробництва, нерегулярно сплачуються зарплатні, зрештою людей звільняють з роботи. У такій ситуації чекати на кроки та вказівки центральної влади виглядає не зовсім доцільно. У цьому переконаний Руслан Гусак.
За словами політика, ситуація в Івано-Франківську значно ускладнилась з новою грошовою оцінкою землі у місті. Така оцінка проводиться раз на десять років і останнього разу вона пройшла минулого року, її проводив столичний інститут «Діпромісто». Тоді про майбутню економічну кризу навіть гадки ніхто не мав і в Івано-Франківській міськраді вирували конфлікти депутатів з міським головою і тому займатися цим питанням ніхто не мав часу.
Тільки в липні вже цього року сесія міськради нарешті затвердила нову грошову оцінку. Згідно з нею, плата за землю зросла у 2,37 раза. Та зараз є очевидно, що такий коефіцієнт є значно завищеним. Красномовним тут є приклад Дніпропетровська, де цей показник є 1,9.
У серпні, коли вже криза почала набирати обертів, плата за землю збільшилася мінімум вдвічі, а у декого разом з іншими націнками — й до 18?ти разів. Це спричинило величезне додаткове навантаження на підприємства, які зараз і без того ослаблені.
Саме через таку ситуацію депутат Руслан Гусак запропонував відтермінувати цю нову ставку до березня 2009 року. Далі, на думку головного «єдиноцентриста» міста, підвищуватись коефіцієнт має дуже поступово, протягом декількох років. Це ослабить тиск на підприємства міста і збільшить їхні шанси на виживання.
Декілька років тому в Івано-Франківську за добровільною обопільною згодою влади та бізнесменів було створено фонд соціально-економічного розвитку міста, куди підприємства будівельної галузі відраховували в міський бюджет до 10?% від свого прибутку. Голова міського Єдиного Центру каже, що тепер вже міська влада повинна піти назустріч підприємствам і на деякий час звільнити їх від цього тягаря.
«Обкласти підприємства податками найлегше. Та коли в умовах кризи багато з них почнуть закриватися, то згодом відновити економіку буде вже не так просто, — каже Руслан Гусак. — Сьогодні, до прикладу, замість того, щоб всі сили держави кидати на порятунок банківського сектора, необхідно їх розвернути на підтримку підприємництва». Якщо нормально функціонуватиме малий та середній бізнес, то не будуть проходити масові скорочення людей з робочих місць, а також він дасть поштовх розвитку решти економіки.
Наступного тижня в Івано-Франківську заплановано провести так звану антикризову сесію міськради. Руслан Гусак планує озвучити ці пропозиції. Чи прислухається сесійна зала до цих ідей, дізнаємося вже за тиждень.
Comments are closed.