—?Чи правдивою є інформація, що юстиції скоро передадуть тюрми за європейським принципом?
—?Рада Європи вважає, що Державний департамент з питань виконання покарань має бути підпорядкований саме Міністерству юстиції. З формальної точки зору країна виконала зобов’язання перед Радою Європи в цій сфері, оскільки існує постанова, яка передбачає вчинення державної політики в сфері виконання покарань через Міністерство юстиції України. Мін’юст завдяки цій постанові отримав повноваження щодо спрямування діяльності Департаменту і відповідно контролю за його діяльністю. З іншого боку — Закон України «Про кримінально-виконавчу службу» передбачає, що державну політику у сфері виконання покарань проводить саме Департамент.
Україна формально виконала свої зобов’язання перед Радою Європи і на підставі постанови уряду Мін’юст вже здійснює свою контрольну функцію. Спільно з Департаментом проводиться робота для покращення умов утримання в СІЗО і колоніях. Напрацьовуються першочергові заходи щодо покращення діяльності Департаменту, зокрема — питання із окремим утриманням засуджених, хворих на активну форму туберкульозу, СНІД.
—?Скільки партій та організацій зареєстровано на сьогоднішній день?
—?Станом на 31 березня в Івано-Франківській області Головним управлінням юстиції зареєстровано 115 обласних організацій політичних партій України, крім того, районними та міськими управліннями юстиції зареєстровано близько 1300 районних (міських) осередків політичних партій та близько 4 тис. сільських, селищних осередків.
У Івано-Франківській області зареєстровано 587 громадських організацій, серед них 13 жіночих організацій, 4 місцевих осередків всеукраїнських громадських організацій, що об’єднують інвалідів, 26 громадських організацій за спрямуванням «національних та дружніх зв’язків», 17 організацій інвалідів, 6 організацій роботодавців та самостійні громадські організації.
Окрім цього, на території Івано-Франківської області на сьогодні зареєстровано 212 благодійних організацій.
На даний момент Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області знято з реєстрації 54 громадські організації.
—?Розкажіть, будьте добрі, про виконання судових рішень. Які є труднощі з цією роботою?
—?У Конституції України закріплено принцип, що кожне судове рішення підлягає обов’язковому виконанню на всій території України. Однак досі не забезпечено дійових механізмів гарантування виконання судових рішень, система організації виконання яких і процесуально-ідеологічно, і організаційно деформована.
Невиконання будь-якого рішення підриває авторитет органів законодавчої, виконавчої та судової влади, що ускладнює виконання ними повноважень, передбачених Конституцією та законами України.
Украй низький рівень виконання рішень судів є наслідком застарілого підходу до процесу примусового виконання, спробою застосовувати традиційні механізми до сучасної моделі суспільних відносин. Робота семи тисяч виконавців протягом майже десяти років не змогла забезпечити гарантування результатів правосуддя, адже за наявного законодавчого підходу інакших результатів марно було б очікувати.
У зв’язку з цим необхідно зробити ще багато кроків. Перше — скасування мораторіїв щодо звернення стягнення на майно боржника. Друге — посилення судового контролю за виконанням рішень суду, відповідальності за їх невиконання та створення механізму виконання судових рішень про стягнення коштів із Державного бюджету та з бюджетних установ. Третє — запровадження недержавних форм виконання судових рішень. Четверте — забезпечення доступу державного виконавця до інформації про боржника та підвищення його статусу.
Також велику увагу треба приділити подоланню корупціогенних чинників, зміні системи реалізації майна, взаємодії з правоохоронними органами та іншими державними органами і впровадженню Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень.
— Державна нотаріальна контора завжди переповнена людьми. Чи буде розширюватись приміщення?
— На сьогоднішній день в Першій Івано-Франківській державній нотаріальній конторі проводиться капітальний ремонт. Протягом 2006?2007 років на ремонтні роботи затрачено 294? 231 грн. На 2008 рік, на завершення ремонтних робіт, планується затратити 200 000 грн. Крім того, для покращення роботи встановлено вісім окремих телефонних ліній.
Щодо розширення площі нотаріальної контори, то планується організувати: шість окремих робочих кабінетів для нотаріусів, дві приймальні кімнати, канцелярію та окрему кімнату для роботи з Єдиними та Державними реєстрами, що діють в системі нотаріату.
Comments are closed.