Політика

«Репортер» вітає усіх прикарпатських колег-журналістів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 8 вересня, журналісти світу відзначають своє свято. Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists’ Solidarity) заснований у 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів. За задумом депутатів конгресу, у цей день журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, зокрема у частині захисту своїх прав.


8 вересня 1943 у Німеччині стратили чехословацького журналіста, письменника-антифашиста Юліуса Фучіка. Він став цікавитися політикою вже в молодості і в 1921 році став одним із основоположників Комуністичної партії Чехословаччини. У 1941 році Фучік став членом другого центрального підпільного правління Комуністичної партії. 24 квітня 1942 його разом із шістьма іншими членами визвольного руху арештувало гестапо.

Юліус Фучік став відомий всьому світу своєю книгою «Репортаж з петлею на шиї», написаною ним у празькій в’язниці. Після його смерті книга була перекладена на 70 мов світу, а з 1958 року день смерті Юліуса Фучіка став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів.

У кінці 20 століття на черговій конференції ООН 8 вересня було названо Міжнародним днем солідарності журналістів. Таким чином, цей день є не просто черговим професійним святом, але і днем, коли всі журналісти можуть відчути своє єднання, солідарність.

У Міжнародний день солідарності журналістів в усьому світі проходять конференції, з’їзди, на які збираються журналісти з різних країн. На цих святкових конференціях вони не тільки діляться своїм досвідом, але і отримують нагороди за свою часом дуже небезпечну працю.

«Репортер» вітає усіх прикарпатських журналістів із цим святом, бажає легкого та гострого пера!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.