Політика

Прикарпатські енергетики користуватимуться новою спецтехнікою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ВАТ «Прикарпаттяобленерго» отримало першу партію автомобільної спецтехніки, яка працюватиме у філіях товариства. Бригадні машини, автовишка та ямобур придбані компанією згідно інвестиційної програми. Оновлення спеціалізованої техніки – обов’язкова умова успішної та оперативної діяльності енергетиків з ремонту та експлуатації електромереж. Адже транспортні засоби використовуються при виконанні усіх заходів з реконструкції та капітального ремонту повітряних електроліній.

Станом на початок 2010 року в обласній енергопостачальній компанії кількість автомобілів і спецмеханізмів на них становила 381 штук. Близько 30% транспортних засобів мають термін експлуатації більше 10 років. При такому стані транспортних засобів необхідно проводити оновлення шляхом придбання спецмеханізмів та легкових вантажопасажирських автомобілів. Саме тому для філії «Долинський РЕМ» придбано підйомник АП-18.03 на шасі автомобіля ГАЗ-3309 (на дизпаливі), а для городенківських енергетиків — бурильно-кранову машину БКУ на тракторі Т-150 «К». Нові спецмеханізми замінили машини, які експлуатувалися з 80-их років і були вже застарілими.

Поступово замінюються і машини, які призначаються для перевезення оперативно-виїзних та ремонтних бригад. У 2010 році з цією метою буде придбано 9 легкових вантажопасажирських автомобілів УАЗ-3909. Такі бригадні машини є набагато комфортнішими і мобільнішими, до того ж вони більш економні з погляду використання палива, а тому рентабельніші. За словами енергетиків, вантажопасажирський УАЗ є зручний ще й тим, що має два відсіки: пасажирський, який вміщує до 6 чоловік, та вантажний, місткістю до 1 тонни. На машині на багажнику також вміщається переносна драбина, яка використовується електромонтерами при роботі на повітряних лініях електропередавання.

«У 2010 році на модернізацію та закупівлю транспортних засобів загалом буде витрачено більше 2 мільйонів гривень, це значно більше, ніж торік, — зауважує заступник начальника служби механізації та транспорту Ярослав Герега. — Однак темпи оновлення автопарку все ж надто повільні. При схваленні Інвестиційної програми ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Нацкомісією з регулювання електроенергетики вже вкотре скорочуються обсяги капіталовкладень компанії. Тож ми не маємо можливості придбати потрібні нам бурильно-кранові машини, екскаватори, бензовоз, 25-тонний кран для встановлення високовольтних опор та бригадні машини у потрібній кількості тощо. Та все ж ми раді, що купівля нової автомобільної техніки полегшить роботу ремонтних бригад нашої компанії, дозволить їм працювати швидше та ефективніше».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.