Політика

Прикарпатське і сербське селища підписали угоду про співпрацю

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями угоду про співпрацю підписали селища Нові Сад (Сербія) та Брошнів-Осада Івано-Франківської області. Угоду з української сторони підписав голова селищної ради Володимир Борович, передає ЗІК із посиланням на голову Світової федерації об’єднань лемківських організацій Володимира Ропецького. Нові Сад є також побратимом Львова.

Підписання угоди відбулося у рамках відзначення у Нові Саді двадцятиріччя Союзу русинів-українців Республіки Сербія. В урочистостях взяли участь представники міської влади Нові Саду та влади Воєводини, представники Світової федерації українських лемківських об’єднань під головуванням Володимира Ропецького, які з’їхалися до Нові Саду з усього світу.

Як розповів Володимир Ропецький, на цих урочистостях було представлено фольклор українців-русинів, який несе автентику кількох століть і який зуміли добре зберегти на Балканах. Володимир Ропецький наголосив на тому, що українці Сербії багато зберегли того, чого ми не маємо у нашому автохтонному краї – Україні. Вони ревно плекають українську культуру і ревно несуть її у завтрашній день. Цьому слід повчитися українцям в Україні та нашій владі, підкреслює Володимир Ропецький. Також українці у Сербії зберігають свій колорит і своє обличчя, яке дуже відрізняється на Балканах. Тому свято двадцятиріччя Союзу русинів-українців Республіки Сербія стало там дуже знаковою подією.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.