Політика

Президент Янукович у Брюсселі демонструє знання з географії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент Віктор Янукович під час свого візиту до Брюсселю допустив географічну помилку. В інтерв’ю каналу EuroNews він переплутав Косово із Сербією і Чорногорією, а Північну Осетію — з Південною, коли журналіст запитав Януковича, чи визнає Україна незалежність Південної Осетії й Абхазії.

Я висловився у свій час, що ми проти політики подвійних стандартів. Це на прикладі Сербії… Або, вірніше, визнання незалежності Чорногорії… Визнання незалежності Косово“, — сказав Янукович. — Ще тоді було зрозуміло, що конфлікти на території заморожених конфліктів будуть тільки загострюватися. І наступний яскравий приклад був приклад Північної Осетії“, — додав Янукович, переплутавши Північну Осетію з Південною.

Моя точка зору — ми повинні в черговий раз підкреслити, що міжнародні правила, які мають працювати для усіх, не повинні мати винятків“, наголосив Янукович.

На уточнююче запитання, чи готовий Янукович визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії, він відповів: “На сьогоднішній день це питання не стоїть на порядку денному. Ми мали прецедент, якого могли не мати, однак, ми його допустили“.

Після спілкування Януковича з EuroNews група супроводу президента попросила журналіста при підготовці інтерв’ю до ефіру змонтувати так, щоб цих помилок в остаточній версії не було.

Це вже не перші подібні конфузи Віктора Януковича. Ще не обіймаючи посади глави держави, Янукович переплутав Косово з Чорногорією, і виправився тоді тільки після підказки свого прес-секретаря. Пізніше, говорячи також про визнання Косова, Янукович зауважив, що “сьогодні Стокгольмська угода не працює”, маючи на увазі, вочевидь, Гельсінську угоду 1975 року, якою було закладено принцип непорушності державних кордонів. А напередодні виборів президента популярним став літературний конфуз Януковича, коли він назвав письменника і драматурга Антона Чехова “великим українським поетом”. А ще Янукович назвав львів’ян “кращим геноцидом країни”, маючи на увазі “генофонд”.

ТСН

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.