Політика

“Похорон” Бандери у Миколаєві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Миколаєві (Миколаївська область) в неділю 24 січня пройшла акція “Похорон Бандери” на знак протесту проти указу Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України лідерові українських націоналістів Степану Бандері, передає ТСН.

Про акцію повідомила депутат міськради Миколаєва Євгенія Бондаренко, представник партії “Російський блок”. За її словами, учасники акції притягли на центральну вулицю Миколаєва (вул.Радянську) чорну труну. З боків красувалися великі написи: “бандерівщині” і “нацизму”, до віка труни була приклеєна стрічка: “Дивізії “СС Галичина”, нацизму, бандерівщині від миколаївців”, а на задній панелі красувався символ “революції” – помаранчева підкова зі знаком оклику. Труну прикрашав помаранчевий бант і чотири надувних кульки того ж кольору.

Потім учасники акції (близько сотні) пройшлися колоною по вул.Радянській. На чолі колони йшов молодий чоловік із прапором Миколаєва, за ним два козаки несли труну на санях (“занадто багато честі нести його на плечах”, — сказали учасники мітингу).

“Своїм вчинком Ющенко образив, зганьбив весь український народ — адже, як президент, він виступав від імені всього українського народу. Він не знайшов нічого кращого, як перед своїм відходом з президентського поста створити гидоту — просто плюнути в обличчя ветеранам, яким ми зобов’язані нашою Перемогою в роки Великої Вітчизняної війни”, — сказала Бондаренко.

Підійшовши до пам’ятника Героям-ольшанцям, учасники мітингу шпурнули труну з Бандерою на засніжену площу. Після цього стали забивати в труну цвяхи, а потім відвезли його на міське звалище і викинули.