Наш народ полюбляє посидіти у компанії. І сидять такі компанії зазвичай галасливо. Про одні з таких посиденьок «Репортер» дізнався з листа в редакцію. Справа в тому, що закінчилися вони приходом «людей у синьому».
«Коли ми відчинили двері, то побачили на порозі двох міліціонерів, які сказали, що їх викликали сусіди через шум у нашій квартирі, — написано в листі. — Помешкання ми винаймали. Паспортів у нас при собі не було. Правоохоронці, не отримавши наших документів, заявили, що є два варіанти — або ми зараз залишаємо помешкання, або нас везуть у відділок». Вони обрали перше. Авторів листа цікавить: невже не було іншої, третьої альтернативи?
По коментарі «Репортер» звернувся до самих правоохоронців. Нам повідомили, що дії міліціонера у таких ситуаціях чітко розписані нормативними актами. А у цьому конкретному випадку працівники міліції повинні були з’явитися із тими, хто їх викликав. Після з’ясування осіб все, на що має право міліціонер — це проведення профілактичної роботи. Зазвичай це розмова й офіційне попередження.
«Без бумажки — ты букашка, а с бумажкой — человек». Коли приходить міліція, це російське прислів’я повністю справджується. Звісно, громадяни мають право не допустити у квартиру працівників міліції. Натомість, вони (мешканці) зобов’язані засвідчити свою особу, пред’явивши паспорт або посвідчення. У протилежному випадку міліціонери матимуть підстави запідозрити їх у протизаконних діях, адже з чого б це люди не хотіли називатися? І нічого доброго із цього не буде.
Тому у згаданій історії дії міліціонерів були адекватними. Принаймні так каже заступник начальника штабу УМВС області, начальник оперативного відділу, підполковник міліції Богдан Боднар.
З іншого боку, абсолютно ідеально розписати дії правоохоронців не може жоден наказ чи інструкція. Скільки викликів — стільки й ситуацій, кажуть у міліції. Тому часто правоохоронцям доводиться приймати рішення вже на місці подій.
Якщо вже справа дійшла до транспортування у відділ міліції, то з’ясовувати вашу особу там мають право не більше трьох годин. Головне, кажуть правоохоронці, щоб людина йшла назустріч і була адекватною.
На останок, у таких випадках є декілька порад. Найперше для мешканців — не створюйте конфліктних ситуацій. Якщо вже конфлікт відбувся — намагайтеся вирішити все полюбовно. А для сусідів — перед тим, як викликати міліцію, треба добре зважити, чи настільки вже й вартий прецедент втручання правоохоронних органів.
Comments are closed.