З початку червня в області також розпочався підйом дизентерії і з’явилися перші випадки гепатиту А.?Проте, за словами головного лікаря обласної клінічної лікарні Романа Остяка, вони прогнозовані. Саме 2008?2009 роки в області мають стати піковими по цих захворюваннях. Тому медики запевняють, що лікарні забезпечені медикаментами й місцями для хворих з такими діагнозами. Та й ріст кількості хворих на дизентерію та гепатит А не пов’язують з минулим паводком.
Як прозвітував перший заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук, для ліквідації впливу повені на здоров’я населення у постраждалих районах працювало 8,5 тис. лікарів, 5 тис. медсестер та 2700 одиниць транспорту. Основним їхнім завданням було надання першої медичної допомоги, за весь період було оглянуто 350 тис. людей, з них — 65 тис. — діти, госпіталізовано 2 тис., амбулаторне лікування призначене 100 тис. хворим. До речі, лікування усіх потерпілих, згідно з Указом Президента, безкоштовне.
За словами Марії Бойко, заступника головного санітарного лікаря області, медиками також сформовано 36 мобільних бригад, які об’їздили всю територію підтоплення, ними проведено дезінфекцію 15 тис. криниць. Проте застерігають, воду з криниць можна використовувати у побуті та для споживання тільки після очистки криниць від намулу та відкачування води. Проводиться також очистка житлових приміщень.
Щоб не підхопити гострий ентероколіт, слід дотримуватись кількох основних правил. Воду, навіть з очищених криниць, слід пити тільки перекип’ячену, також тільки таку воду можна використовувати для особистої гігієни та миття посуду. І якщо це правило уже на зубок знають ті, чиї будинки зачепила вода, то найпоширенішою причиною захворювання на ГЕКи зараз є овочі та фрукти. Їх перед вживанням обов’язково потрібно також мити перекип’яченою водою. У разі появи перших симптомів кишкових захворювань слід терміново звертатися до лікаря.
Comments are closed.