Політика

На колегії ОДА йшлося про освіту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Житло для вчителів» — обласну програму під такою назвою голова ОДА Михайло Вишиванюк доручив підготувати заступнику голови Руслану Гусаку, зазначивши: «Ми повинні бути союзниками вчителів у цій справі». Також Вишиванюк сказав, що кожна школа на Прикарпатті повинна мати свою пришкільну дослідну ділянку. Про це йшлося на засіданні колегії ОДА під час заслуховування питання про завершення минулого навчального року та підготовку до наступного.

Вельми приємною звісткою для учасників колегії стало повідомлення директора Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти, депутата обласної ради Богдана Томенчука про те, що більше 11 тисяч прикарпатських юнаків і дівчат уже стали студентами вишів, що 25 випускників шкіл за підсумками тестування з трьох предметів набрали по 200 балів, в тому числі багато найвищих балів здобуто з математики. За словами Богдана Томенчука, загальнодержавний показник «двохсотбальників» — 14 учнів.

Водночас на колегії ОДА зазначалося: дошкільним вихованням охоплено лише 52% прикарпатських дітей; на черзі до дитсадків перебувають 60 тисяч дошкільнят.

У новому навчальному році на 4 тисяч зменшиться кількість учнів, а, отже, зменшиться кількість класів і годин для вчителів. 50% вчителів області уже працюють з неповним навантаженням, і цей відсоток зростатиме. Частина вчителів залишиться без роботи, зокрема у Галицькому, Тлумацькому та Рогатинському районах. Проблематичним є забезпечення вчителів житлом. Не всі загальноосвітні навчальні заклади області оформили державні акти на право користуватися земельною ділянкою, що під школою. Одна із причин-відсутність коштів на це у місцевих бюджетах. Йшлося і про аварійність окремих шкіл, зокрема у Крилосі Галицького, Білоберізці Верховинського, Конюшках Рогатинського районів.

Через відсутність коштів призупинено харчування дітей молодших класів у місті Яремчі і Долинському районі.

Проблемою є працевлаштування випускників ПТУ області. Міністерство освіти і науки України, яке фінансує ПТУ, заборгувало за енергоносії майже 2 млн. грн. Прозвучала пропозиція — звернутися до Міносвіти щодо виділення зазначених коштів. Йшлося і про закупівлю твердого палива вугілля, для сільських шкіл по найнижчих цінах, 750 тис. грн., тоді як у минулому навчальному році такі закупівлі подекуди проводились за значно вищими цінами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.