Політика

На Прикарпатті підозрюють дифтерію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській обласній інфекційній клінічній лікарні лежить сім`я — мати та двоє дітей із діагнозом «дифтерія». Про це «Репортеру» стало відомо із власних джерел.


У лікарні нам повідомили – хворі, але тільки з підозрою на дифтерію, у них таки є. Але за всіма поясненнями відправили до головного позаштатного епідеміолога області Марії Бойко.

«Минулого тижня до інфекційної лікарні потрапила жінка з підозрою на дифтерію, – відповіла Бойко. — З її діагнозом розбираються».

Як виявилося, ця жінка є мешканкою області. Вона тиждень з температурою і болями у горлі перебувала вдома і не зверталася за допомогою до медиків. Разом із нею у лікарні перебувають двоє її дітей. Ніяких підозр на дифтерію у них немає, запевняє лікар, діти там, бо були контактними з хворою.

«Але не можемо сказати, що це є надзвичайною ситуацією, – каже Марія Бойко. – У нас в області кожного року є один-два випадки підозри на дифтерію. Та протягом останніх трьох років жодного разу цей діагноз не підтвердився».

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-краплинним шляхом, розповідає інфекціоніст. Характеризується воно запаленням, найчастіше слизистих оболонок рото- і носоглотки, а також загальною інтоксикацією, ураженням серцево-судинної, нервової і видільної систем. Перші ознаки – підвищення температури тіла у межах 38-39 градусів, болі в горлі, важкість ковтання, можлива зміна голосу. Далі іде набряк біля горла. Небезпечна вона своїми ускладненнями – ураженням серця та нирок.

«Нині єдиним засобом профілактики від дифтерії є планові щеплення, – каже лікар. – Вони проводяться дітям на 1 році життя – три щеплення, четверте – через рік від останнього щеплення. Далі у 6, 14 та 18 років».

Ситуацію з забезпеченням цією вакциною в області лікар називає напруженою. «Але  тим не менше вакцина є, – каже Марія Бойко. – Менші діти можуть її отримати. На жаль, ситуація зі старшими – 6-ти, 14-ти, 18-ти років – така, що вакцина для них перебуває на карантині. Очікуємо, що на днях цей карантин буде знятий».

Медики вкотре наголошують людям, аби вони не займалися самолікуванням, а при перших же симптом, як то висока температура чи біль у горлі, зверталися до лікарів. Тільки ті можуть поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.