Політика

На Коломийщині дві церкви зсуваються з гори на село

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Частина села Дебеславці Коломийського району на Прикарпатті може зникнути з карти Прикарпаття. Замкова гора, на якій стоять дві церкви, зсувається на хати. Зсув триває третій тиждень, повідомляє прес-служба Коломийської РДА.

Ґрунт увібрав у себе воду і навіть сторічні дерева не змогли утримати гору. В епіцентрі лиха знаходяться п’ять людських помешкань. До цих домівок ґрунт із берега підійшов під огорожу. На одній вулиці села уже засипано і перекрито дорогу.

Аби пагорб не зсунувся остаточно, на відведенні води працюють цілодобово. Роботи почали ще два тижні тому, коли почалися перші зсуви. Спочатку зрізували дерева й ними укріпляли схил. Тепер у селі підключили техніку й вручну копають рови для відведення води.

Утім, причину зсуву не виявили досі. Селяни чекають комісії МНС. Самотужки перенесли лінії передач на інший бік дороги. Але саму дорогу розчищати бояться, щоб не посунувся берег у Прут.

Якщо людей ще зможуть відселити, то нову церкву на пагорбі не врятує ніхто. Дерев’яна стоїть ще з минулого століття, а нову будують уже десятий рік.

Gazeta.ua

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.