Політика

Модернізація Івано-Франківського аеропорта коштуватиме майже 45 млн грн.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На вчорашній сесії Івано-Франківської обласної ради депутати схвалили Угоду з Кабінетом Міністрів України щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області. У рамках цієї програми запланована модернізація Міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» до Євро-2012, котра обійдеться області у 43 640 тис. грн., повідомляє ZAXID.NET.

Рішення депутати скерують до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Угода спрямована на спільну діяльність сторін до 2015 року і передбачає здійснення низки спільних заходів. Серед головних заходів — модернізація та реконструкція Міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ», який є спільною власністю територіальних громад області. Його злітна смуга – це об‘єкт державної власності. Тому заходи для його модернізації і реконструкції, переконаний заступник голови ОДА Ігор Зварич, мають бути спільними.

«Якщо ми модернізуємо злітну смугу і термінал, тоді щонайменше пасажиропотік та обсяг вантажних перевезень через аеропорт зростуть в три і більше разів. Аеропорт зможе приймати і Боїнги і АНи, тобто літаки всіх класів. Наразі, потрібно встановити сучасне світосигнальне обладнання, щоб аеропорт зміг приймати повітряні судна в будь-який час доби за будь-яких метеорологічних умов», — повідомив Ігор Зварич.

Загальна оцінка модернізації всього комплексу складає 43 640 тис. грн. Угода передбачає виділення з державного бюджету 7 200 тис. грн. Решта коштів ляже на обласний бюджет та на інвестора, який взяв на себе певні фінансові зобов’язання.

Ігор Зварич зауважив, що у разі підписання Урядом цієї комплексної Угоди, Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» може бути модернізованим вже до початку «Євро-2012». Водночас, у 2011 році до бюджетів усіх рівнів можна буде очікувати додаткових надходжень на 500 тис. грн та створення 250 робочих місць.


Івано-Франківський аеропорт належить до аеропортів класу «Б» і здійснює запасні функції для міст Львів, Чернівці, Бориспіль. Загальна площа виробничих приміщень аеропорту складає 15206 кв м. Його злітно-посадкова смуга дозволяє приймати повітряні судна типів Б-737, Ту-134, Як-40, Ан-24, Ан-12.

Нагадаємо, що у травні 2010 року Івано-Франківська обласна рада передала Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» в концесію на 30 років ТзОВ «Скорзонера».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.