Політика

Луценко порадив деяким політикам піти у відставку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

У Манявському монастирі Юрія Луценка зустрічав сам архієпископ Івано-Франківський та Галицький Іоасаф, якому міністр вручив подарунки для монастиря — ікону Святого Георгія-Побідоносця, 12 свічників та 8 лампад. Напередодні останніх парламентських перевиборів Ю.?Луценко зайшов у монастир. «Не було нікого зі священиків на той момент, — розповідає Ю.?Луценко, — але жінка, яка прибирала реманент, повернулася, впізнала мене і сказала, що в мене є зобов’язання допомогти монастирю в придбанні деяких церковних утворів». Пізніше та ж жінка нагадала міністру про його обіцянку вдруге у письмовій формі. А тепер якраз і випала можливість втілити обіцянку в життя. Владика Іоасаф у знак подяки вручив політику ікону Пресвятої Богородиці.

Після церемонії вручення подарунків міністр внутрішніх справ Юрій Луценко відповів на запитання журналістів. Однією із проблем, яка є зараз надзвичайно актуальною — це зловживання службовим становищем деяких посадовців. Тільки в Івано-Франківській області з початку року виявлено 16 хабарників. Проте, за словами міністра, більшість посадових злочинів не караються, а гасло «Бандитам — тюрми» не спрацьовує. «На жаль, я знаходжуся у партнерстві із незміненим керівництвом Генпрокуратури, що фактично означає неможливість притягнути до конкретної відповідальності можновладців за посадові злочини, адже все це є виключно в руках прокуратури, — каже Ю.?Луценко. — Але в мене є можливість навести порядок у тих сферах, де є завершена компетенція МВС».

До прикладу, з 1 січня почалося радикальне оздоровлення ситуації на українських дорогах: «На сьогоднішній день: мінус 460 трупів на дорогах України, мінус 2600 поранених на дорогах України. Це результат роботи нового ДАІ», — пояснює міністр. Але це тільки початок. Міністр пообіцяв, що найближчим часом повідомить про заходи, які будуть здійснені головним слідчим управління МВС для пришвидшення розслідувань ДТП із смертельними наслідками. «Я поставив завдання розслідувати кожне ДТП із смертельним наслідком не довше ніж 3?4 місяці», каже Ю.?Луценко.

Ще однією наболілою проблемою для МНС є заворушення на стадіонах: «На жаль, федерація футболу України усувається від європейської практики введення стюардів, які спостерігають за спокоєм на стадіоні. Лише в останню секунду, викликаючи на допомогу міліцію, перекладає всі проблеми на наші плечі», — каже міністр внутрішніх справ.

Щодо діяльності коаліції у Верховній Раді, то Юрій Луценко сказав, що, на його думку, демократична коаліція у ВР «у форматі НУ-НС та БЮТ є єдиною можливою формою діяльності демократичних сил в Україні на чолі із Президентом Ющенком». Не приховує Луценко, що має претензії до діяльності деяких політиків: «Найбільше претензій до глави секретаріату Віктора Балоги. Я особисто вважаю його діяльність найбільш деструктивною з точки зору спільних демократичних завдань», — сказав Ю.?Луценко. І додав: «Вважаю, що БЮТ у багатьох своїх популістських програмах дуже помиляється і забуває про довгострокові стратегічні інтереси держави на користь короткострокових стратегічних програм». На думку міністра, всі, хто не вміють розмовляти командною мовою, мають відійти в сторону, тобто піти у відставку.

Міністр також повідомив, що якщо колись стане нардепом, то внесе на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачатиме повернення смертної кари в Україні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.