Політика

Лід блакитного кольору – найміцніший

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В середині грудня вдарили морози, і великі водойми поступово замерзли. Наразі за вікном плюсова температура, проте більшість стоячих водойм на Івано-Франківщині все ще скуті кригою. Лід сірий, просякнутий водою, а тому дуже небезпечний. Рибалити, ковзатися чи й просто виходити на його поверхню смертельно небезпечно, проте на це, на жаль, зважають не всі. Фахівці МНС, які днями проводили рейд по водних об’єктах області, побували і на міському озері. Тут повідомлення про температуру повітря, товщину криги та правила поводження на замерзлій водоймі із гучномовця лунають 6-8 разів на добу. Крім того, чи не кожної години відповідальний за це працівник пильно оглядає у бінокль усе озеро. Тому уникнути принаймні зауваження за неправильне поводження на льоду порушникам досить важко.

Та, на жаль, усі намагання рятувальників зводяться нанівець самими громадянами, котрі ігнорують усі застереження, виходять на тонкий лід і щомиті ризикують провалитися під кригу. Головне управління МНС в області ще раз звертається до мешканців краю: свідомо ставтеся до власного життя і дотримуйтеся правил безпеки. І водночас вчіться визначати безпечний і достатньо міцний лід.

  • для одного пішохода безпечний лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см;
  • масове перебування на льоду можливе за товщини льоду не менше 15 см;
  • лід блакитного кольору – найміцніший; білий – міцність у два рази менша; сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду.