Політика

Легальний наркотик — алкоголь

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Один з таких дисонансів ми мали можливість спостерігати 21 червня у центрі міста. На вічевому майдані громадська організація «Я вибираю життя» спільно з молодіжною християнською газетою «Рибка» проводила для мешканців міста акцію під гаслом «Алкоголю ні!». А поруч, на великому екрані рекламувалася кришталево чиста «Nemiroff».

З цього приводу ми вирішили поспілкуватись із головним лікарем Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру Валерієм Скопичем.

Проблема алкогольної залежності торкається практично кожної родини. Чим більше людей буде приділяти увагу цій проблемі, тим більше є шансів щось зрушити. Часто буває так, що людина не до кінця мотивована у тому, що їй насправді треба щось змінювати. Ми переконуємось, що пацієнти в такій стадії роздумів перебувають багато років і їм не вистачає лише одного маленького поштовху, слова. У даному випадку — це коротка інтервенція, що може привести людину до рішучої дії, тому я підтримую всі акції, що спрямовані на подолання небачення своєї проблеми.

 

Статистика по Україні

«Осіб в Україні, яким негайно потрібна допомога, є 10 млн., приблизно 800 тис. наркоманів. В області — 17,7 тис. алкозалежних, що перебувають на обліку офіційно, а для того, щоб мати справжню картину, множити треба на 10. В Івано-Франківську — близько 5 тисяч, але щоб мати справжню картину, теж треба множити на 10. Якщо раніше середній вік залежних від алкоголю був 50?річний, то зараз вже 35?40 років».

 

Система випивок

«Алкоголізм не лікується, хворобу можна лише зупинити на певній стадії. Стадія, коли формується фізична залежність — це вже хронічна стадія. Щороку на облік беремо 4 тис. осіб. Сьогодні не можемо полікувати алкоголіка і вважати, що людина є здоровою, бо це хвороба. Всі питання сьогодні узгоджуються за пляшкою. Втрачається ситуаційний прийом, коли йому сказали не пий, а він не може, то це вже внутрішня потреба. Далі формується запійне пияцтво, розлад органів і систем. Така людина не вважає себе проблемною, хоча відбувається деградація особистості, руйнація сім’ї, але і це не зупиняє. Людина живе з метою подолати свою спрагу. На жаль, більшість пацієнтів потрапляє до нас саме у такій стадії. Третя стадія — це повна деградація. Особи використовують вже неміцний алкоголь, а пиво, чорнило. Це для них вже допінг, без якого вони просто не можуть. Хворі часто помирають просто від зупинки серця чи супутніх захворювань».

 

Наша молодь орієнтована на слабоалкогольні напої

Дівчата і хлопці випивають 6?12 літрів пива на день. За науковими даними, міцна пляшка пива — це 100 г горілки. У пиві є мікроелементи, які небезпечні для організму. Кобальт додають, щоб трималася пінка, а вплив на жінок — це проблеми зі статевою системою, так само як і у чоловіків — дегенеризація нервових клітин.

Серйозні американські видання дослідили, що без шкоди для здоров’я можна вживати 330 г пива — це безпечна доза, але коли йдеться про дорослу людину. І це за умови, що два дні на тиждень мають бути абсолютно тверезі. Дорослі знаходять безліч аргументів, пропонуючи дуже часто дітям випити пива. Київські вчені довели, що у дітей, які випивають напої, що містять алкоголь як консервант, з’являється ланцюжок: пляшка — пиво — склянка — приємно.

А батьки цього не знають. Дитина спокійно спостерігає, як випивають дорослі. Чомусь в Америці навіть пляшку пива у парку не можна випити. Гостра проблема алкоголізму в них зникла ще у 60-х роках. Не можна бути успішною людиною і алкоголіком водночас.

Друга хвиля у них — це кидання курити. Місяць тому я був у Ганновері і дізнався про прийнятий ними закон про заборону куріння. Люди виконують, значить можна. Але треба, щоб держава була у цьому зацікавлена.

 

Як долати? Що і як слід робити на місцевому рівні?

Формувати громадську думку, давати зелену вулицю таким-от заходам.

Створювати більше організацій, які б робили такі акції не для галочки. Цими хлопцями рухає віра, але тим, хто щось в цьому плані робить, раджу робити з меншою яскравістю, проте більш якісно, аби це торкалося сердець. Я коли йду на лекцію, наприклад, — беру із собою хворого, бо спілкування з такою людиною — 100?%-во позитивний результат, оскільки з’являються емоції, мікростреси.

За останні десять років не пам’ятаю, щоб запрошували на акцію проти алкоголю. Ну як ми з вами будемо щось в цьому напрямі робити і розказувати, якщо після роботи сідаємо і випиваєм пляшку. Починати треба з дитячого садочка, показувати, що голка, шприц, наркоманія — це небезпечно. Дитина не буде розуміти, та підсвідомо штамп сформується. Було б краще, щоб до 18 років дитина обов’язково була у полі зору мами і тата. А хто у нас виховує? Реклама, вулиця і субкультура.

У нас дійшло вже до того, що на похоронах співають, і зовсім не церковні пісні– настільки втрачається контроль, забувають, чого зібралися. Є категорія людей, які чекають такої нагоди. На жаль, боротися з тим асортиментом, який продається у супермаркетах, неможливо. Все це спрацьовує, бо є реклама.

 

Ми маємо 20?річних алкоголіків

Ще 20 років тому такого не було у нас. Вперше в історії медицини алкоголізм був описаний в німецьких пивоварів.Але проблему створює не речовина, а люди. Наркотики і спирт потрібні, бо не може бути без цього медицини.

Треба виховувати розумне відношення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.