Одяг
Костюм нареченого є не менш важливим, ніж сукня для нареченої. Зараз є безліч кольорів і фасонів. Чорний колір костюма ідеально підкреслює та відтіняє вбрання нареченої. Але може бути будь-який: білий, сірий, світло-коричневий. В середньому костюм обійдеться від 2 тис. грн. Сорочка, краватка та запонки – ще 300 грн. Пам’ятайте: краватка має бути світлішою від костюма, але темнішою від сорочки. Худорлявим потрібно вибирати вузькі галстуки, а повним – широкі. Оптимальною вважається довжина до пояса.
Колір взуття має відповідати кольору костюма. Шлюбні мешти коштуватимуть вам приблизно 300‑400 грн.
Весільне плаття – найголовніший наряд для жінки. І хочеться, аби він був найкращим та найкрасивішим. Білий колір – класика. Проте мода диктує й інші варіанти. Персиковий, колір слонової кістки або шампанського значно розширили традиційну весільну палітру. Сукня із салону коштуватиме від 2 тис. грн., залежно від фасону та матеріалу. Напрокат дешевше, але не дуже – 1300‑1400 грн.
Вибір фати має відповідати фасону плаття. Якщо на сукенці є багато квітів, фата також повинна мати елементи розпису. Ціна – від 150 до 400 грн.
Рукавички треба підбирати до сукні, а точніше – до тканини, з якої вона зшита. Вибір довжини залежить від рукавів плаття – що вони довші, то коротші рукавички. Ціна рукавичок коливається від 100 до 250 грн.
Взуття нареченої підбирається в тон до сукні. Чобітки чи туфлі – неважливо. Важливо, щоб ця деталь не зіпсувала загальний образ. Туфлі обійдуться у 300 грн., чобітки – 500.
Вибір зачіски є важливим кроком, тому найкращим варіантом є професійний салон. Ціна залежить від складності виконання та деталей зачіски. Розраховуйте на суму не меншу за 200 грн. Манікюр та педикюр – ще 300.
Ресторан
Тут підуть нерви, адже вибір на обрану дату може бути відсутнім. Замовляють ресторани здебільшого за рік, мінімум за півроку. Ціна за одне місце – приблизно 200‑300 грн., залежно від меню та спиртного. Не забудьте домовитися з власником закладу хто, і що готує. Закупіть спиртне, продукти, м’ясне, коровай, весільний торт, замовте солодке.
Одягнути зал можна і самотуж-ки, але можна звернутись і до спеціалістів. Утім, пам’ятайте, що це вартуватиме 1‑2 тис. грн.
Не кожен ресторан може запропонувати власних музикантів. Проте, це не проблема, вибір великий, тому вище носа. Мінімальна ціна – 2 тис. грн., максимальна може бути будь-якою – раптом ви захочете зірок?
Потрібен тамада? Мінімум – 1 тис. грн. З фотографом і відеооператором краще домовлятися заздалегідь. Адже, ви – не єдина пара в місті. Їхні послуги обійдуться приблизно у 3 тис. грн.
Шлюб
Взяти шлюб у церкві не так і просто. Перш за все треба пройти навчання для наречених – три тижні, 40 грн. Скласти іспит. Допуск до шлюбу можливий лише тоді, коли немає пропущених занять, хоча неофіційно один пропуск коштує 10 грн. Якщо молодята проживають у різних районах, то вони повинні отримати дозвіл у своїй церкві, і принести до храму, де братимуть шлюб. Офіційно церковний шлюб коштує 183 грн.
Без церкви, просто розпис у РАГСі – 150 грн.
Вибір обручки
Зазвичай обручки є простої форми, без доповнень. Але сучасна мода диктує свої правила, які дозволяють різні прикраси: різьбу, коштовне каміння, гравірування, вставки з білого золота чи платини. Асортимент ювелірних виробів дуже широкий. Але потрібно добре подумати, перш ніж зупинити свій вибір на конкретному виробі. Обруч-
ки ви будете носити довгі роки, вони мають подобатися і підходити. Середня ціна за пару – 1000 грн.
«Дрібнички»
Весільний букет молодята вибирають разом. Він повинен гармоніювати з одягом, а також прикрасами на машини. Ціна – приблизно 300 грн.
Якщо маєте власний кортеж, то супер. Проте нині частіше замов-ляють лімузини та карети. Втім, така забаганка влетить вам у копійчину, а саме – 2 тис. грн. за годину. І замовлення приймають не менше, ніж на дві години.
Декорувати машину можна там, де ви замовляли весільний букет. Така краса коштуватиме 300 грн.
Не забувайте і про дрібнички: запрошення, свічки для шлюбу, рушник, фужери для молодят. Не забудьте і про солодощі. Адже, коли молодята виходять із церкви, наречена має «посіяти» цукерками всіх.
І головне – не панікуйте. Пам’ятайте: ви не настільки багаті, щоб витрачати гроші на дурниці. Плануйте весілля правильно і довго. Покладайтесь на себе, але прислухайтесь до досвіду інших. Гірко!
Comments are closed.