Політика

Коментар Віктора Анушкевичуса на акцію протесту таксистів проти збільшення ставки єдиного податку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Ця акція є свідченням того, що виборча кампанія розпочалась і не тільки щодо президентських виборів, а й щодо виборів органів місцевого самоврядування. У другому випадку поки-що неофіційна її частина» – зазначив міський голова Віктор Анушкевичус.

«Якщо говорити про ставки єдиного податку, то вони не переглядались майже 4 року. Якщо говорити конкретно про ставку єдиного податку для пасажирських перевезень таксистами, то в 2008 році при ставці 80 гривень це було 16 доларів, а пропоноване сьогодні підняття ставки на 20 гривень складе в загальному 13 доларів. Фактично, якщо прив’язуватись до стійкої валюти, то не йдеться про підвищення тарифу. Окрім того, якщо підрахувати індекс інфляції за останні чотири роки, то він складе майже 100%.

Якщо ж порівнювати з іншими містами, то ставки єдиного податку на такий вид діяльності менше 100 гривень немає в жодному обласному центрі. Зокрема, в Чернігові – це 150 грн., в Рівному – 110 грн., в Тернополі – 100 грн., у Львові – 200 грн. Для порівняння у Коломиї, що є районним центром Івано-Франківської області, ставка податку в цьому випадку становить 100 гривень».

За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, питання ставок єдиного податку, в тому числі і для таксистів, розглядалося на засіданні бюджетної комісії, а також на засіданні ради підприємців, на яке організатори сьогоднішньої акції не з’явились, так само як і на засідання виконавчого комітету, хоча і були запрошені. Окрім того, Роману Харуку було запропоновано подати розрахунки витрат таксистів до засідання Виконавчого комітету для того, щоб можна було об’єктивно розібратись у цьому питанні. Пройшов місяць, але жодних розрахунків не було надано.

«Я постійно веду прийом громадян, а також юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Жоден із керівників Асоціації приватних таксистів до мене не звертався.» – наголосив міський голова.

Тому, сказав Віктор Анушкевичус, коментуючи вимоги таксистів, я можу говорити про те, що таксистів сьогодні використовують. Вони ж не говорять про те, що за два останніх роки вони збільшили тариф на 50%. Більше того є цікава обставина – вони стверджують, що їх є 1500 суб’єктів підприємницької діяльності, а за даними податкової інспекції зареєстровано 481 перевізника. Це свідчить лише про те, що всі інші здійснюють перевезення нелегально і про жодну сплату податку тут не йдеться.

«Мене також дивує, чому такої акції протесту не було в загальнодержавному масштабі, коли піднімалась ціна на бензин більш ніж удвічі, коли девальвувала гривня, коли виросли ціни на шини та запасні частини. Тоді протесту не було. Оскільки ціна питання дорівнює 20 гривням, що фактично відповідає вартості однієї поїздки в таксі, то це є ніщо інше, як піар-акція».

Як випливає зі слів Віктора Анушкевичуса, таксистам варто задуматись над переобранням керівництва Асоціації, яке б плідно працювало на спільне благо, в тому числі і співпрацювало з виконавчим комітетом, міським головою та міською радою, а не приводило під стіни адмінбудинку людей, які за цей час могли б вже заробити цих 20 гривень і сплативши податок працювати далі.