Політика

Коломия — у світлинах фотокореспондента Євгена Гапича

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще один подарунок до 770-річчя від першої літописної згадки про Коломию отримало місто магдебурзького права. Понад 100 світлин будинків і краєвидів Коломиї представив фотокореспондент тижневика «Коломийські вісти» Євген Гапич у Музеї історії міста. Виставку приурочили до Міжнародного дня музеїв.

Фотографій Коломиї є чимало, але Євген Гапич зробив не просто фіксацію об’єктів, а назавжди увіковічнив в історії унікальні архітектурні споруди і будівлі писанкового міста. Позували фотомитцеві старовинні будівлі, зведені ще за Польщі й Австро-Угорщини і причому не з центральної частини міста.


В експозиції є фото першого повітового поштового відділення, теперішнє приміщення СШ №1 імені Василя Стефаника, де раніше розташовувалася коломийська цісарсько-королівська гімназія, казарми на вулицях Чайковського і Довбуша, військкомат, у якому колись розміщувався польський Народний дім імені Едмунда і Броніслави… Такі знайомі будівлі у світлинах Євгена Гапича відкривають таємні сторінки своєї історії. Кожна фотографія – це маленька розповідь, окрема історія.

У пошуках архітектурних пам’яток допомагав фотографу відомий історик і журналіст Василь Нагірний. Він доклав чимало зусиль, щоб історична довідка кожної фотографії якомога більше розповіла про об’єкт. Кожна світлина містить інформацію про рік будівництва споруди, дані про архітектора і про використання її у різні часи. Директор Музею історії міста Коломиї Михайло Арсак був приємно вражений побаченим, тим паче що автор не коломиєць за походженням.

«Ця виставка вартісна тим, що автор робіт не коломиєць за походженням, але вже коломиєць за покликанням, за своїм способом мислення. Людина, яка побачила кожну коломийську будівлю своїм поглядом, своїм об’єктивом і зробила свій внесок у збереження історії рідного міста», – наголосив М. Арсак.

Автор робіт зізнається, що Коломия для нього стала рідним містом, а ідею створення виставки виношував уже давно.

«Фактично роботу над виставкою я розпочав 1-го грудня, і проект мав назву «Зимова Коломия». У січні громада міста забила на сполох, адже почали розбирати історичну будівлю – австро-угорські казарми у парку Трильовського. Саме тоді я вирішив зібрати якомога більше світлин архітектурних пам’яток, які стосуються австро-угорського та польського періоду, щоб зберегти їх принаймні у фотографіях для сторінки історії вже ставшого мені рідним міста Коломиї. Як з’ясувалося, не лише у середмісті збереглися унікальні творіння відомих архітекторів і знаних майстрів-будівельників», – розповів Євген Гапич.

Відвідувачі виставки відзначили високу художню вартість представлених робіт, а Євген Гапич запевнив, що не зупинятиметься на досягнутому і постійно доповнюватиме експозицію та працюватиме над новими проектами.

Наступного тижня, у четвер 2 червня, в Києві у Музеї гетьманства відбудеться відкриття цієї ж виставки.

Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.