Політика

Колектор У законі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Начальник головного управління юстиції Івано-Франківської області Владислав Ливинець запевняє, що економічна ситуація, яка склалася, принесла нову інформацію. Це збільшення кількості тих, хто має боргові зобов’язання, зокрема перед банками. Державна машина вчергове виявилася нездатною допомогти ані кредиторам, ані боржникам. Отже, з’явилися колекторські фірми, які «допомагають» усім.

Натомість, вони виявилися напівкримінальними структурами, які вибивають борги будь-якими притаманними для них методами. Тому Міністерство юстиції виступає за створення альтернативної виконавчої служби.

Інша справа, що там повинні працювати юристи, а не люди, які відсиділи за гратами 15?20 років і не мають жодної освіти. Працювати виключно в рамках чинного законодавства, під контролем держави та в умовах жорсткої звітності. До речі, методи колекторської роботи передбачені без особистого контакту із боржником: телефоном, поштою, електронною поштою.

Владислав Ливинець зазначає, що знає про функціонування колекторських фірм на Прикарпатті. Але справа в тому, що документувати їх — не є обов’язком юстиції. Позаяк цією інформацією має володіти структура, на яку і покладені функції виявлення злочинів у сфері незаконної господарської діяльності. Троє працівників, які пішли на контакт з колекторськими фірмами, в юстиції вже не працюють.

Про роботу антиколекторів Владислав Ливинець теж говорить неоднозначно. Бо вони працюють з тією ж метою — отримати стягнення. І так само їхня діяльність не регулюється законом. А фахові послуги треба надавати виключно в рамках закону. «Якщо ми не навчимося з великою повагою ставитися до діючого законодавства, ми ніколи не побудуємо суспільство», — наголошує начальник головного управління юстиції.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.