Політика

Калуська ситуація максимум за 6 місяців виросте у загальносвітові масштаби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 13 квітня, на другому засіданні Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби з корупцією та злочинністю обговорювалося питання екологічної катастрофи в місті Калуш, передає ЗІК. Голова Ради, губернатор Івано-Франківщини Михайло Вишиванюк заявив: «У Калуші ситуація катастрофічна. Проблема в тім, що після постанови Верховної Ради про виділення коштів, окрім говоріння і перекладання паперів зі стосів в стоси, ніяких заходів не робиться».

На нараді йшлося про необхідність переведення ВАТ «Оріана» у процес санації. Доповідачу з «калуського питання», заступнику голови ОДА Ігорю Зваричу губернатор дав доручення звернутися до Кабміну з обґрунтуванням вивести калійний завод з підпорядкування ВАТ «Оріана» задля створення на його базі державного підприємства з тим, «аби запустити роботу калійного заводу».

За словами губернатора, калуська ситуація максимум за 6 місяців може вирости у загальносвітові масштаби: «…Розсоли, 35 млн куб. м. надзвичайно високої концентрації, рухаються у напрямку річок Сівка і Лімниця. Якщо усе прорветься у ріки, біда опиниться у гирлі Чорного моря».

Вишиванюк також повідомив, що вчора в Калуші пройшла робоча нарада, під час якої він дав доручення будівельним організаціям «негайно приступити до укріплення дамби Домбровського кар’єру, не чекаючи коштів з центру». Зазначалося: на «Оріані» триває війна судів; накладено арешт на фінансування природоохоронних заходів; майже півмільйона «екологічних» коштів повернуто до бюджету. Водночас Михайло Вишиванюк закликав правові органи «оголосити мораторій на судові війни довкола «Оріани»; сказав, що проситиме Прем’єр-міністра України Миколу Азарова вдруге приїхати в Калуш.

За словами заступника голови ОДА Ігоря Зварича, наприкінці 2004 року Івано-Франківська облдержадміністрація, яку і тоді очолював Михайло Вишиванюк, внесла до Кабміну пропозиції з врегулювання проблемних питань ВАТ «Оріана», зокрема щодо погашення боргів та іноземних кредитів. У 2005 році від цього плану новий уряд відмовився.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.