Політика

Калуш отримав нове унікальне виробництво

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На території ЗАТ «Лукор» і ТОВ «Карпатнафтохім» у Калуші ще чотири роки тому камінь під нові виробництва заклав президент Віктор Ющенко. А нині тут уже готове до пусконалагоджувальних робіт нове виробництво хлору і каустичної соди мембранним методом.

Будівництво проведено за проектом і технологією німецької фірми UHDE — давнього партнера калуських хіміків. Аналогів виробництву, на якому працюватимуть 135 калушан, немає не лише в Україні, а й на всьому пострадянському просторі. Вартість проекту склала в загальному 155 млн. доларів США. Термін окупності — 8-9 років.

Переваги нових виробничих потужностей очевидні. Нове виробництво хлору і каустику поліпшить економіку підприємства, а також знизить енергоспоживання приблизно в півтора раза. Ще важливішою є екологічна складова проекту. По-перше, через високу собівартість власного виробництва хлору (до 312 доларів за тонну) вигідніше було привозити хлор з Румунії, де його ціна 233 долари. А це означає, що залізницею курсували б вагони із небезпечною речовиною, які в разі аварії наробили б чимало лиха. Якої шкоди може наробити хлор, калушани добре знають… Крім того, для безперервного виробничого процесу завжди в ємкостях на території підприємства зберігали близько 2,5 тисяч тонн хлору. Нова ж технологія дозволяє обійтися без них.

Газета “Галичина”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.