Політика

Івано-Франківськ відзначив День Героїв

Google+PinterestLinkedInTumblr

Учора, 29 травня, в Івано-Франківську на Вічевому майдані відбулося урочисте віче з нагоди святкування Дня Героїв. На будівлі облдержадміністрації та міської ради були вивішені державні прапори, прапорами були також прикрашені площі обласного центру.

На віче прийшли колоною ветерани ОУН-УПА, пластуни, керівники обласної ради та облдержадміністрації, Івано-Франківського міськвиконкому, молодь і громадськість, повідомляє УНІАН.

На трибуні військовослужбовці тримали державний прапор, а ветерани УПА — великий портрет провідника ОУН Степана Бандери.

На віче виступили голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Роман Струтинський, заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, народний депутат Зіновій Шкутяк, голова Івано-Франківської облорганізації Конгресу українських націоналістів Богдан Борович та інші.

Як наголосив голова облради Олександр Сич, нинішнє свято «має не тільки ноту слави і гордості, а й ноту суму за тими героями, які загинули за незалежність Української держави». За його словами, сьогоднішня центральна влада «зачищає все українське», іде «кірілізація українського національного простору» та «наступ на українство у всіх сферах». Він закликав учасників віче створити «український захисний наступ на тоталітаризм, який діє в Україні».

Після віче учасники пройшли до Меморіального скверу на вул. Степана Бандери, де за героями, які віддали своє життя за свободу і незалежність України, священники відслужили панахиду.

У Народному домі «Просвіта» відбувся святковий концерт з нагоди 68-ї річниці створення Української дивізії «Галичина» та 67-ї річниці бою під Бродами.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.