Політика

Громада визначила, як виглядатиме пам’ятник Руській Трійці

Google+PinterestLinkedInTumblr

Учора, 29 червня, в Івано-Франківську відбулися громадські слухання з приводу визначення авторського проекту-переможця пам’ятника «Руській трійці». На слуханнях були понад 100 громадян обласного центру. У президії сиділи Богдан Гаврилів, Василь Тимків, Михайло Верес.

За словами Михайла Вереса, до Івано-Франківського міськвиконкому було подано 6 проектів, 2 з яких були визначені як найкращі і запропоновані для обрання одного з них учасникам громадських слухань. Переможцями визначили два авторські колективи — під керівництвом Володимира Довбенюка та під керівництвом Степана Федорина.

Представники авторських колективів презентували свої роботи для ознайомлення учасникам слухань. Зокрема, Степан Федорин розповів: «Вартість проекту становитиме 280 тис. грн., скульптури передбачено вилити з бронзи; їхня висота становитиме 3 м. Проект їхнього пам’ятника є знаком і символом, кожному часовому періоду характерна своє подання. У проекті використано пластичний стиль, є відображення західноукраїнських ікон». Натомість Володимир Довбенюк повідомив, що «висота пам’ятника становитиме 2,5 м, він буде споруджений з тонованого бетону. При його проектуванні дотримано реалістичний підхід».

Думки учасників слухань були відмінні – від цілковитого заперечення того чи іншого проекту до визнання того, що обидва проекти є неординарними і цікавими. Говорилося про те, що необхідно при встановленні дотримуватися архітектурного стилю площі коло медакадемії; про те, що пам’ятники відомим людям повинні бути знаковими і впізнаваними; про те, що пам’ятники мають бути символами міста. Один із проектів було визначено, як сучасний і європейський за характером, інший – як монументальний.

За результатами громадських слухань для встановлення обрано проект авторського колективу Володимира Довбенюка. За нього віддали голос 76 учасників слухань. Проект колективу Степана Федорина отримав 20 голосів. Слід зазначити, що молода команда Степана Федорина отримала ряд схвальних відгуків, що говорить про наявність доброї перспективи у митців.

На завершення слухань заступник міського голови Михайло Верес висловив думку, що пам’ятник «Руськiй Трійці» у обласному центрі буде встановлено до ювілеїв – 200-річчя Івана Вагилевича (відзначатиметься у вересні) та Маркіяна Шашкевича (відзначатиметься у листопаді).

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.