Політика

Економічно обгрунтований хабар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Який хабар можна взяти з військовослужбовця? Невеликий, судячи із заробітних плат військовиків. Начальник вузла зв’язку однієї з військових частин міста Івано-Франківськ багато й не брав.

25 січня співробітники СБ України в Івано-Франківській області та підрозділу військової контррозвідки СБ України затримали його “на гарячому” під час отримання хабара. Військовий вже тривалий час вимагав та нарешті отримав від своєї підлеглої хабара у сумі… 700 гривень. При чому сума, яку військовий вимагав, була економічно, так би мовити, обґрунтована: 500 гривень – за призначення на посаду, і 200 гривень – за нестворення у подальшому перешкод у несенні служби. Щоправда, скористатися скромним “калимом” спритному військовику не судилося: одразу слідом за потерпілою йому довелося спілкуватися зі співробітниками спецпідрозділів “А” та по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Івано-Франківській області.

Відтак, за матеріалами СБУ військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону порушив щодо військового кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара поєднане з вимаганням), що тягне за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. На даний час для військового обрано запобіжний захід – утримання під вартою.

Прес-група Управління СБУ в Івано-Франківській області