Політика

Донецькі «тигри» підкорили «Говерлу»

Центральний матч 7-го туру української баскетбольної Суперліги проходив в Івано-Франківську: місцева «Говерла» приймала на своєму майданчику поточного лідера першості — БК «Донецьк», який досі не мав поразок у цьому сезоні. Підопічні Саші Обрадовіча святкували перемогли в усіх п’яти зіграних матчах. Щодо «говерлян», то вони також перемогли у п’яти матчах в рамках регулярного чемпіонату, проте були засмучені суботньою поразкою від чемпіона України — маріупольського «Азовмашу».

Стартові хвилини обидві команди провели не найкращим чином, але згодом господарі декілька разів знайшли шляхи до донецького кільця і вийшли вперед у рахунку. Однак після дальнього потрапляння Анненкова «Донецьк» навіть вийшов уперед — 8:6. У середині чверті команди знову «забуксували», відтак оборона виглядала у обох колективів значно краще, ніж атака. Але на першу перерву у ролі лідерів пішли саме гості — 17:14.

Після трьох успішних атак «Говерли» у дебюті другої чверті рахунок став вже 22:17 на користь «говерлян» і головному тренеру «Донецька» Саші Обрадовічу довелося взяти тайм-аут. Справа була навіть не у втраті лідерства, а у швидкісному дисбалансі. Пауза збила господарів з куражу і вони втратили темп, але і «тигри» не могли похвалитися гарним відсотком реалізації кидків. Звідси і підсумок першої половини — 28:25 на користь «ведмедів».

Відразу після великої перерви характер протистояння не змінився. Господарі робили крок вперед, гості намагалися відразу відповісти. І ще питання, кому такий ігровий режим був на руку. На точність кидків вже зараз впливала загальна втома, адже навіть досвідченим легіонерам грати в подібному цейтноті раніше не доводилося. А укупі з хвилюванням (ціна матчу була гранично високої) це призводило до хаотичних атак. Варто було «Донецьку» провести дві класні атаки, і за рахунку 37:41 вже Євген Мурзін попросив тайм-аут. Гостям не дозволили не тільки розвинути нову тему, а й навіть затриматися на цій позитивній позначці — 42:43 за підсумками півгодини боротьби.

Четверта 10-хвилинка перетворилася на справжні «гойдалки» рахунку, от тільки тепер попереду постійно були донеччани, а за рахунку 44:49 тренерський штаб «ведмедів» був змушений взяти тайм-аут. Сил додати вже не було ні в кого, але без нервування не обійшлося. Двічі дистанція у рахунку скорочувалася до мінімуму (50:51 і 60:62), а заключні 83 секунди тривали цілу вічність.

Після чергової хвилинної паузи Цвєткович забив з опором (60:64), а ось Шаппел зробив фатальний промах — підбір залишився за Кравцовим. Ясна річ, що господарі використовували тактику умисного фолу, але рука у Васильовича не здригнулася (60:66), а перед фінальним свистком гравці гостей Васильович та той же Цвєткович реалізували по одному штрафному і довели матч до важкої, але потрібної «Донецьку» перемоги — 68:63.