Політика

Депутати Злякалися референдуму… і розбіглися?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Спроба №?1:
головне – свобода слова

Після заборони господарським судом в Івано-Франківській області трансляції фільму «За лаштунками міської влади…» тема свободи слова стала основною темою обговорення у суспільних та політичних колах Івано-Франківська. Тому не дивно, що з цього з питання продовжилося засідання 26 сесії Івано-Франківської міської ради у четвер, 3 квітня. Проте сесія, на якій навіть не приступили до розгляду питань порядку денного, була зірвана.

Між депутатами міськради та міським головою знову почалися безрезультативні дискусії на тему свободи слова та взаємні звинувачення: хто, на що має право, хто блокує свободу слова в Івано-Франківську і т.?п.

Протестуючи проти заборони трансляції фільму, депутати зачепили і питання про конфлікт на ТРК «Вежа». Віктор Анушкевичус зачитав заяву колективу ТРК «Вежа», в якій працівники телерадіокомпанії повідомляють, що не мають жодних заперечень щодо призначення в. о. директора Олену Третяк. Наразі на підприємстві, стверджують журналісти, сприятлива робоча атмосфера. У свою чергу голова фракції БЮТ у міській раді Ярослав Бачкур теж зачитав заяву від імені фракцій БЮТ, «Наша Україна» та ПОРА у міській раді, у якій висловлено протест проти тиску міського голови на місцеві ЗМІ. Після цього фракції БЮТ і «Наша Україна» залишили сесійну залу. На цьому «спроба №?1» продовжити сесію Івано-Франківської міськради закінчилася.

 

Спроба №?2: довго, але не нудно

Другу спробу продовження 26 сесії призначили на вівторок, 8 квітня. Першим питанням на порядку денному було питання «Про інформацію тимчасової комісії з перевірки можливих фактів порушень земельних відносин і будівництва за період її роботи з 06.03.2007 р. до 06.09.2007 р.»

Саме за роботою вищезгаданої комісії була написана брошура «Що за лаштунками міської влади?», а згодом і знятий скандальний фільм, який так і не побачив світ: «За лаштунками міської влади…», який хоч і сумнівно через суд був знятий з ефіру, але через одіозність, однобокість та заангажованість отримав оцінку — епітет «мочилово» від відомого журналіста В.?Ар’єва, який нещодавно перебував в Івано-Франківську.

Доповідав з приводу роботи комісії депутат від фракції БЮТ, голова комісії і, треба визнати, гарний оратор Володимир Стасюк. Звичайно у всіх, визначених комісією, «земельних зловживаннях і дерибанах» звинуватив міського голову Віктора Анушкевичуса. Але ж питання землі — це виключна компетенція відповідної ради. Мер одноосібно віддати жодного сантиметра землі не може. Але в цьому іншому (вже епістолярному) «мочилові» про цей факт — також «мовчок». Покаявся В.?Стасюк, що колись був з ним у одній депутатській фракції «Не словом, а ділом» і навіть прикрасив свою доповідь анекдотом, ліричними відступами та іншими красномовними засобами.

Далі обговорення цього питання було дуже довгим, але не зовсім нудним. У депутатів виникли запитання, чому висновки комісії у вигляді брошури були опубліковані і видані, якщо ж перш за все комісія мала прозвітувати перед міською радою, на що В.?Стасюк відповів, що для нього верховним суддею є народ. Також виникло запитання, чи якесь рішення суду, що б дало законну підставу для звинувачення у зловживаннях посадових осіб. На це питання голова комісії відповів словами екс-мера Києва Леоніда Черновецького: «Суди такі корумповані, що я туди не звертався»

На сесії виступив і прокурор міста Володимир Янко — попросив депутатів припинити маніпуляції, оскільки багато висновків комісії були спростовані прокуратурою, а в суді взагалі поки що нічого не доведено.

Що, що, а кричати і маніпулювати наші депутати вміють. Тому доречним було запитання, голови фракції УНП Богдана Чупірчука: чому комісія не розглянула діяльність Угорницької сільської ради, яка віддала майже 9 га землі рекреаційної зони в Угорниках під забудову житлових будинків (про це писав «Репортер» у номері 8 від 21 лютого 2008 року). На це запитання Володимир Стасюк відповів, що, можливо, цей факт і став би шостим висновком комісії, проте його не вніс на розгляд член комісії, депутат від фракції УНП Руслан Панасюк.

Чому саме Р.?Панасюк мав запропонувати розглянути цей факт земельного зловживання, чесно кажучи, не зовсім зрозуміло. Можливо, своєю відповіддю В.?Стасюк підтвердив «підозру» в політичній заангажованості кіно-епістолярних творінь комісії?

Пояснення напрошується таке: всі, нібито, виявлені порушення пройшли через рішення відповідних сесій і депутати, коли їх приймали, «не бачили», що вони незаконні. І нікому тоді не було часу перевірити, що насправді діється на ще незабудованій угорницькій землі, яка призначена зовсім для інших цілей. Це мав чомусь побачити тільки Панасюк, який, на думку членів комісії, працював у її складі недобросовісно.

«Не помітили» депутати і порушень у позачерговому виділенні землі під індивідуальну забудову в так званому «мікрорайоні малоповерхової забудови вулиць Проектної та Гімназійної» в Пасічній. Чи не тому, що там сумнівно з точки зору закону отримали землю і деякі «політично-близькі» до «комісарів» депутати і можновладці? (Про те, яку аферу прокрутили «слуги народу», виділяючи самі собі безкоштовні земельні наділи, ще буде в «Репортері»).

У результаті довгого обговорення цього питання порядку денного було прийнято рішення продовжити роботу комісії міської ради з перевірки фактів порушень у сфері земельних відносин і будівництва, а матеріали комісії надіслати до обласної прокуратури. Після цього депутати міськради швиденько розглянули наступних 13 питань порядку денного, серед яких призначення стипендій, розмір плати батьків за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах міста, про доплату до пенсій або державної допомоги, призначеної замість пенсії дітям-інвалідам з дитинства та інші важливі питання.

А от, коли дійшли до трьох «найболючіших», про які ми згадували на початку, то депутати від фракції БЮТ почали по одному зникати. Міський голова, наївно думаючи, що вони пішли «на перекур», попросив голову їхньої фракції Я.?Бачкура їх зібрати. Проте, секретар міськради Василь Бойчук (теж БЮТівець) встав, зібрав свої папери і сказав: «Немає кворуму» і пішов. На цьому засідання сесії закінчилося. Або БЮТівцям стало нецікаво, або вони пішли готуватися до нових конфліктів, заяв і скандалів. Наступна спроба закінчити 26 сесію міськради відбудеться 15 квітня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.