Політика

Чому церкву підставили?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Все почалося з паперів…

Почалося все у 2000 році. Тоді у листопаді релігійна громада Святителя Миколая Української Православної церкви Київського Патріархату отримала дозвіл на проведення проект­но-пошукових робіт для будівництва церкви на розі вулиць Тролейбусної та Хіміків.

Через рік громада встановила хрест на честь будівництва храму, обгородила територію, а у 2003 році була освячена невеличка церква?каплиця.

Згодом влада в місті змінилася. Замість міського голови Зіновія Шкутяка прийшов Віктор Ануш­кевичус зі своєю новою командою. Священику тоді сказали заново виробляти всю необхідну документацію. Робити було нічого і отець пішов по інстанціях.

У 2006 році, коли документи вже мали передаватися на сесію Івано-Франківської міськради, вони раптом «застрягли» в міському управлінні земельних ресурсів. Отець Ігор звертався в управління, але відповіді не отримав. Тоді архиєпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф звернувся до міського голови з проханням сприяти у вирішенні цього питання, бо громада вже зібрала всі необхідні висновки для передачі їй землі і будівництва тут храму.

 

А земля не ваша…

Яке ж було здивування церковних мужів, коли вже у січні 2007 року вони отримали відповідь від першого заступника міського голови про те, що земля на розі Тролейбусної-Хіміків ще у 1999 році передана у постійне користування ТзОВ «ІФРО», та ще й для влаштування продуктового ринку. Водночас він повідомив, що виконком звернувся з клопотанням до фірми щодо надання згоди на вилучення цієї земельної ділянки. Щоправда, «ІФРО» таких намірів не має.

У фірмі кажуть, що двох документів на одну й ту ж землю не може бути, а про такий казус й чути не хочуть. Мовляв, необхідно домовлятися. Але як, якщо теперішня влада ні при чому, а сторону церковної громади нікому підтримати і відстояти?

За цей час, розповідає настоятель церкви отець Ігор, храм вже намагались палити, три рази обкрадали… Колись тут дійсно був ринок, а восени проводились ярмарки «Золота осінь». У ті часи поряд з освяченим хрестом ставились вантажівки з товаром, влаштовувались торгові ряди і бізнес йшов повним ходом.

Священик розповідає, що до нього приходили люди, які назвались представниками ТзОВ «ІФРО» і повідали, що ця земля знаходиться у власності підприємства. «Вони заявляли, що ми винні їм гроші, — каже отець Ігор, — спочатку називались цифри у 20 тисяч гривень, потім рахунок пішов на умовні одиниці». Але ж звідки взяти такі суми церкві, яка функціонує за рахунок людських пожертв?

Все це має зовсім неймовірний характер. Якщо у 1999?му році земля вже була нібито віддана одній із організацій, то як через рік той же міськвиконком (!!) при тому ж міському голові (!!??) міг прийняти рішення про надання дозволу на проведення проектно-пошукових робіт на цій землі іншій організації? Парадокс. Звичайно, підстав стверджувати, що земля була віддана ТзОВ «заднім числом», вже після того, як релігійна громада почала проектно-пошукові роботи, в нас немає. Але сумніви в чистоті дій тодішньої влади таки є…

Що тепер робити церковній громаді, важко сказати.

 

Церква від церкви різниться?

Ситуація довкола церкви на розі Тролейбусної-Хіміків ще більш загострилась, коли нещодавно буквально навпроти території храму?каплиці Святого Миколая священики Української Греко?Католицької церкви освятили хрест на честь будівництва своєї богослужбової каплиці. Такі випадки непоодинокі в обласному центрі.

Ми поспілкувались зі священиком Української Автокефальної Православної церкви, який теж має парафію у районі Пасічної. Він розповів, що буквально через півроку після того, як його громада почала будівництво церкви?каплиці, за декілька сот метрів від них почали будувати церк­ву іншої конфесії.

Для чого навпроти вже існуючої церкви на маленькому клаптику землі, поміж висотними будинками, будувати ще одну каплицю (не індуїстську чи буддистську, а також християнську), логічно пояснити важко.

Багато священиків Івано-Франківська погоджуються з тим, що чомусь в Івано-Франківську громадам одних конфесій видають дозволи дуже швидко і там, де вони забажають, а документи інших блукають владними кабінетами по десять-п’ятнадцять років без гарантії на позитивне вирішення.

Ми, безперечно, не ставимо за мету в цій статті ставати на бік будь-якої із релігійних конфесій, але хочемо нагадати і владі, і священикам, що в Україні Конституцією затверджена рівність незалежно від віросповідання, соціального стану, кольору шкіри… Але виходячи із ситуації, про яку писалося на початку статті, в нас як в тій приказці «всі є рівними, але є і «рівніші»… Бо якщо громада Святителя Миколая Української Православної церкви Київського Патріархату з Пасічної вже без надії близько 10 років б’є владні пороги, то чи не можна було б владі за цей час (якщо вона не може розібратися в суперечці та вияснити як на ту ж саму землю влада минула понавидавала суперечливих рішень) «підшукати», як для каплички «іншої конфесії», скажімо, десь поряд, не обтяжену сумнівними суперечками землю саме для цієї громади, а не створювати точки потенційних релігійних протистоянь?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.