Керівництво фірми-генпідрядника будівництва євростадіону у Львові заявило, що уже шість місяців не ведуться будівельні роботи через те, що замовник (Львівська міськрада) зупинив спорудження через невідповідність проектування. Про це вчора на сесії Львівської облради повідомив перший заступник гендиректора ТОВ ПБП “Азовінтекс” Василь Огородник. Він пояснив, що проблеми виникли в першу чергу через неякісний проект, розроблений фірмою “Альпіна”.
“Були виявлені грубі порушення ДБН України, зокрема, щодо безпеки споруди. Були повністю відсутні дев’ять обов’язкових розділів“, – пояснив Огородник. “Азовінтекс” погодився продовжити роботу за умови доопрацювання проекту німецькою компанією “Арена.Ком” та при експертизі оновленого проекту Київським інститутом імені Шимановського (справа в тому, що “Арена.Ком” не має ліцензії на проектування на території України та Німеччини). Але замовник з будівництва стадіону доручив погодження проекту фірмі “Арніка”, порушивши тим попередні домовленості, каже Огородник.
За словами Огородника, згідно графіку УЄФА будівництво стадіону до липня 2011 року можливе у разі зняття всіх перепон. “Якщо з завтрашнього дня всі політичні перепони будуть зняті, ми готові працювати у три зміни, і я можу гарантувати, що стадіон у Львові буде“.
Огородник також повідомив, що будівництво стадіону велося попри заборону УКБ Львівської міськради.
Директор департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олег Засадний повідомив з цього приводу: “У нас були певні проблеми технічного характеру з “Азовінтексом”. Однак на останньому засіданні робочої групи за участі віце-прем’єр-міністра Івана Васюника вони були зняті“.
Сторони підписали відповідний протокол, згідно з яким “Азовінтекс” зобов’язався відновити повномасштабне будівництво стадіону із 25 лютого цього року. За словами Засадного, якщо “Азовінтекс” не відновить будівництво, “може розглядатися питання заміни генпідрядника“.
Сьогодні на прес-конференції в Кабміні Віце-прем’єр України Іван Васюник заявив, що повномасштабні роботи відновляться з 25 лютого. У найближчі декілька місяців львівський стадіон “буде виведено з критичної зони ризику, і це означатиме, що він повністю буде зданий до липня 2011 року, як це передбачалося графіком“. Щодо конфліктів між сторонами угоди, Васюник заявив, що вони повністю усунені.
Довідково: вартість будівництва стадіону до “Євро-2012” у Львові оцінюється у 609,582 млн. грн.
За матеріалами ЗІК, РБК-Україна
Comments are closed.