Політика

Баран, Єшкілєв і Щерба очолили «літературний фасад» міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні відбулась прес-конференція міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса та учасників проекту «Івано-Франківськ: елементи фасаду», на якій йшлося про те, що кожне місто має свій культурний фасад. Тобто набутий століттями, сформований історією ресурс, котрий визначає неповторне обличчя міста, його «візитку». Одним із значимих елементів культурного фасаду Івано-Франківська є сучасна література, яку творять письменники, що проживають у місті.

Ці елементи культурного фасаду нашого міста є тим «ресурсом впізнаваності», яким місто може не лише пишатися, але й використовувати для популяризації інших соціально-культурних досягнень Івано-Франківська, для приваблення гостей і туристів. Для того, щоби закріпити і розвинути позитивний імідж Івано-Франківська, група письменників, які живуть у місті, вирішила здійснити проект регіонального мистецько-культурного позиціонування столиці Прикарпаття під назвою «ІВАНО-ФРАНКІВСЬК: ЕЛЕМЕНТИ ФАСАДУ».

Це письменники:
Євген БАРАН — літературний критик, лауреат премій імені Білецького та імені Стефаника, голова обласного відділення Національної Спілки письменників України.
Володимир ЄШКІЛЄВ — письменник і культуролог, член Асоціації українських письменників.
Наталія ЩЕРБА — письменниця, авторка дитячих книжок, романів у стилі фентезі, лауреат премії фестивалю «Зоряний міст» за кращий дебют «Срібний Кадуцей».

Проект підтриманий міським головою Івано-Франківська Віктором АНУШКЕВИЧУСОМ та Асоціацією міст України.

Проект «Івано-Франківськ: елементи фасаду» передбачає низку презентацій літературного середовища нашого міста командою з названих письменників в обласних центрах України. Під час презентацій передбачаються брифінги, круглі столи, знайомства з літературними середовищами в інших містах. В майбутньому проект буде презентовано в містах-побратимах Івано-Франківська за межами України.

Перша презентація проекту відбулась у Харкові 4 листопада у Педагогічному університеті ім.. Григорія Сковороди, а також у харківському культурно-мистецькому центрі «Є». А 5 грудня Івано-Франківські письменники зустрілись з відомим харківським перекладачем та літературознавцем Володимиром Брюггеном та представниками харківської інтелігенції, під час якої відбулась презентація проекту «Івано-Франківськ: елементи фасаду».

Головний акцент, за словами Володимира Єшкілєва, було зроблено на прямому міжрегіональному культурному співробітництві, що було ініційоване міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом та підтримане Асоціацією міст України. Головним завданням таких презентацій Івано-Франківського культурного середовища є обмін досвідом та досягненнями в галузі культури без посередництва київських чиновників. Особливо актуальним таке пряме співробітництво є сьогодні, в час, коли центральна влада знаходиться в стані системної деструкції.

Інформацію надано прес-службою МВК.