Із першим числом травня в Калуші запрацює міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка. Сподіватися на встановлення нових атракціонів чи бодай реставрацію старих наразі не варто. А от за розваги доведеться платити більше.
У вівторок відбулися громадські слухання щодо встановлення тарифів на атракціони у міському парку. Із цього питання доповіла директор парку Оксана Бєлоусова, за словами якої, минулого року на парк дали всього 5 тис. гривень. Враховуючи мізерне фінансування, парк і працівники парку постійно у шаленому мінусі. Тому треба підняти тарифи.
З 1 травня до 31 жовтня дирекція парку повинна найняти сезонних працівників для обслуговування атракціонів. Крім того, у немалу копійчину обходяться і дозволи на роботу атракціонів, які, до того ж, потребують капітального ремонту. “Усі ці передумови, а також зростання вартості електроенергії і змусили нас підняти тарифи, — акцентує Оксана Бєлоусова. — Між іншим, ми спілкуємося із колегами з інших міст і можемо впевнено сказати, що таких тарифів, як у нас, уже давно ніде немає… Тому зараз пропонуємо встановити вартість дитячих атракціонів на рівні 5 гривень“.
Зросте вартість і “дорослих” атракціонів. Зокрема, оцінити панораму Калуша із оглядового колеса тепер можна буде за 8 гривень. Досі це видовище обходилося вдвічі дешевше. Подорожчали і гойдалки. За 4 хвилини тепер треба буде заплатити 5 гривень. А 20-хвилинна прогулянка на човні із 10 гривень зросла до 20. Стільки ж доведеться заплатити любителям активного запливу на катамаранах. Різниця лише у тому, що на катамарані помістяться двоє, а у човні — четверо-п’ятеро осіб.
“Якщо запуск “дорослих” атракціонів, зокрема оглядового колеса, потребує великих фінансових затрат (настільки великих, що вигідніше, щоб колесо пройшло кілька зайвих кругів “порожняком”, аніж зупиняти його через відсутність охочих покататися. — Авт.), то робота на озері — надзвичайної нервової напруги, — переконує Олена Бєлоусова. — На жаль, на озері дуже багато хуліганів, які встають по кілька разів, міняються місцями, скачуть, викидають пляшки у воду, а то і взагалі запливають, скажімо, до ресторану і залишають човен там“.
Навряд чи працюватиме цьогоріч ланцюгова карусель, яка потребує негайного ремонту. На її відновлення потрібно 42 тис. гривень. Чи закладуть у бюджет міста цю суму, — питання. Натомість дирекція парку передбачила ще кілька розваг. Так, замовити пісню у караоке можна буде за 2 гривні. Година тенісу обійдеться у 20 гривень.
“Мешканці нашого міста не є дуже багатими, але бодай у вихідний день покатати дітей на двох атракціонах і витратити 10 гривень, думаю, може кожен, — підсумувала Олена Бєлоусова. — Залишати все на тому рівні, який ми мали досі, — не можна. Хоча, піднявши тарифи, ми все одно не зможемо перекривати свої витрати“.
Громадські слухання завершилися практично без обговорення. Тепер відповідне рішення має затвердити виконком міської ради.
ВІКНА
Comments are closed.