Політика

Анушкевичус: Степану Бандері — Героя України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На віче-реквіємі, присвяченому 101-шій річниці від народження Степана Бандери, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус заявив: “Громада міста Івано-Франківська не заспокоїться, поки провіднику ОУН Степану Бандері не присвоять звання Герой України. Не заспокоїться, поки не визнають ветеранів Української повстанської армії на державному рівні борцями за волю України. Також громада не заспокоїться, поки ми не зробимо другий Нюрнберзький процес над комуністичною ідеологією та комуністами, які принесли на нашу землю багато крові”. Але, за словами мера, цього не досягти, поки в країні працює “антиукраїнський парламент”.

Голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук на цьому ж віче зазначив: “Ми маємо незалежну Україну, однак вона не українська… Досі УПА не визнана на державному рівні. Що це за Україна? Це не наша Україна, за яку боролися вояки УПА та відсиджували в комуністичних таборах СРСР”.

Учасники віче пройшли урочистою ходою вулицями міста, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Бандери та поклали квіти до пам’ятника Іванові Франкові і барельєфа лідерові ОУН на початку однойменної вулиці. За словами міського голови, такі святкування планується зробити щорічними.