Політика

Антимонопольний комітет розпочав розслідування на ринку цукру

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за фактом стрімкого й суттєвого підвищення цін на цукор. Про це сьогодні заявив виконувач обов’язків Голови Комітету Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО.

Олександр Мельниченко повідомив, що рішення порушити справу прийнято за результатами наради з керівниками регіональних відділень Комітету щодо ситуації на соціально важливих ринках держави.

В.о. Голови Комітету зазначив, що за попередніми даними роздрібні ціни на цукор зросли в Україні у середньому на 30 відсотків. Оскільки таке значне подорожчання цукру може містити ознаки порушення конкуренційного законодавства з боку учасників ринку, Комітет розпочав розгляд справи.

«Ситуація на ринку цукру значною мірою пов’язана з діями галузевих відомств. Тоді як цінова політика – це відповідальність Міністерства економіки, Міністерство аграрної політики є стратегом цього ринку, і саме на нього покладена відповідальність за розвиток конкуренції і ситуацію в галузі. Тому Антимонопольний комітет звернувся до обох міністерств з офіційними листами, в яких відзначив необхідність внесення на розгляд Комітету вмотивованих подань, якщо у міністерств є конкретні факти, що свідчать про зловживання монопольним становищем або антиконкурентні узгодженні дії учасників цього ринку», – прокоментував ситуацію Олександр Мельниченко.

В.о. Голови Комітету застеріг учасників ринку від неправомірних дій та закликав повернути ціни до попереднього рівня, що Комітет враховуватиме під час проведення розслідування.

Як відомо, завдяки оперативному втручанню Комітету влітку 2009 року було досягнуто стабілізації ринку цукру. Так, суб’єкти господарювання, виконуючи вимоги Комітету, знизили ціни на цукор в 21 області. Вимоги Комітету щодо приведення цін до економічно обґрунтованого рівня охопили 150 оптових торговців, 139 торговельних мереж та 5 виробників цукру.

Як повідомлялося, в березні 2008 року Вищий господарський суд України прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні касаційних скарг ТОВ «Українська продовольча компанія», ТОВ «Агропродінвест», ТОВ «Цукровий союз», ТОВ «Гала-Трейд», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ ТД «АПО «Цукровик Полтавщини» та ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини», підтвердивши правомірність застосування Комітетом санкцій. Верховний суд України залишив це рішення без змін.

У лютому 2006 року Комітет оштрафував зазначених операторів ринку загалом на 17,2 млн. грн за антиконкурентні узгоджені дії, через які відбулося безпідставне подорожчання та значний стрибок цін на цукор по всій країні.