Політика

«Африканські» інтереси України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Отож робочий візит Ющенка у Лівію і Єгипет тривав протягом чотирьох днів — з сьомого по десяте квітня. Чи не забагато часу, зважаючи на напружений графік Президента?

Могло здатися незрозумілим, про що протягом більш ніж години, без присутності журналістів, у автентичному наметі розмовляли український та лівійський лідери, адже крім слабких економічних зв’язків та купки українських іммігрантів у Тріполі, наші держави фактично ніщо більше не пов’язує. Але спільна тема була. Це нафта, на яку така багата ця піщана, здебільшого аграрна африканська країна.

Лівія — країна, яка фінансує тероризм і де незаконно виготовлялася зброя масового знищення. І зараз там активно торгують наркотиками та краденою зброєю. Але у 2004 році на все це закрили очі навіть світові демократизатори США, відмінивши усі свої економічні санкції проти Лівії. І усе через багатющі поклади нафти. За деякими даними, у Лівії запаси нафти складають близько 36 млрд. барелів, а газу — близько 1,1?1,3 трлн. куб. м.

І якщо врахувати те, що більшість покладів нафти та газу досі є нерозвіданими, Лівія виглядає дуже перспективною країною для купівлі у неї енергоносіїв, причому дешевших, ніж російські. Це варіант, і варіант для України досить цікавий.

Ющенко та Каддафі уважно обговорили перспективи спільної розвідки родовищ нафти та газу, скоріше за все за схемою «наші технології —їхня сировина». Президент України навіть зробив дипломатичний реверанс у сторону Каддафі, ініціювавши скасування візового режиму між Лівією та Україною для бізнесменів і дипломатів, а також запропонував навчатися лівійським студентам в українських університетах. Проте остаточно домовитися поки не вдалося. Нафта у Лівії є національним багатством, тому ніхто її просто так не розбазарює.

До речі, скоро у Лівію приїдуть Путін з Медведєвим. І розмовлятимуть вони з Муамаром Каддафі звичайно на нафто-газову тематику.

Що стосується візиту Ющенка до Єгипту, то я б у першу чергу виділив підписані у ході візиту двосторонні угоди щодо освоєння космосу та щодо енергетичної співпраці.

А також, з погляду енергетичних питань, надзвичайно важливою була зустріч Ющенка з Генеральним секретарем Ліги арабських держав Амром Мусою. Зважаючи на те, що ця організація координує інтереси арабських держав щодо продажу енергоносіїв, залучитися її лояльністю буде дуже важливо у майбутньому, знову ж таки щодо питань енергетичної безпеки України.

Нашим лідерам часто бракує стратегічного мислення. Насправді Україні потрібно звільнятися від енергетичної залежності з боку Росії. І для цього є усі можливості.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.