Політика

26 депутатів франківської міськради публічно не звітували перед виборцями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
26 із 42 депутатів Івано-Франківської міської ради не прозвітували публічно перед своїми виборцями про роботу у 2019 році.

В Івано-Франківській міській раді ще у 2018 році була започаткована практика публічного звітування депутатів на своїх округах про рік діяльності. Полягала вона у тому, що на сайті ради був створений окремий розділ, де оприлюднювались графіки таких публічних звітів. Так, за 2018 рік прозвітувало 23 депутати ради у публічному форматі, пише Центр політичних студій.

Публічні звіти за 2019 рік, судячи з графіку, оприлюдненому на сайті ради, провели лише 16 депутатів. Усі звіти були заплановані на грудень 2019 року. Таким чином оприлюднили графіки звітувань Сергій Абрам’як, Віталій Бурко, Мар’ян Вагилевич, Андрій Грималюк, Олег Капустяк, Роман Марцінків, Маріана Продан, Віктор Синишин, Василь Скиданчук, Андрій Строїч та Роман Харук (ВО “Свобода”). Також оприлюднив дату звіту Ярослав Дубас зі “Свободи”, який був зайняв місце Оксани Савчук у листопаді 2019 року. Окрім них графіки оприлюднили позафракційний Михайло ВересПетро Гречанюк з “Об’єднання “Самопоміч” та Віталій Мерінов з УКРОПУ.

Решта 26 депутатів інформацію про публічне звітування не оприлюднювали.

Сергій Абрам’як та Мар’ян Вагилевич звітували разом, судячи з інформації у соціальній мережі Facebook. Також в мережі зробили пости про звітування Андрій Грималюк, Ярослав Дубас, Олег Капустяк, Віктор Синишин та Андрій Строїч.  Також у соціальній мережі Facebook опублікував інформацію про свій публічний звіт Петро Гречанюк з “Самопомочі”, позафракційний Михайло Верес та Віталій Мерінов з УКРОПу.

Віталій Бурко на своїй сторінці інформації про звітування не публікував. Як і його колеги Роман Марцінків, Маріанна Продан, Василь Скиданчук та Роман Харук. 

Стефан Магас з ВО “Батьківщина” на сайті міської ради не повідомляв про публічний звіт. Проте 26 січня провів звітування на окрузі. Про це свідчить оприлюднена у соціальній мережі Facebook публікація.

Цікаво, що з 14 депутатів з фракції “Свобода” публічно звітували 12 депутатів. Не прозвітували лише голова фракції Роман Онуфріїв та Петро Гавриш. Публічно не прозвітували члени фракцій “Солідарності” та ВО “Батьківщина”. Також не звітували публічно троє з чотирьох депутатів фракції “УКРОП”, четверо з п’яти депутатів “Об’єднання “Самопоміч” а також четверо з п’яти позафракційних депутатів.

Депутат місцевої ради повинен звітувати перед виборцями не рідше, ніж раз на рік. Про це говорить стаття 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. Практика публічного звітування є позитивною, адже дозволяє депутату місцевої ради повноцінно прозвітувати перед громадою, поспілкуватись про проблеми округу та спільні варіанти вирішення цих проблем. В Івано-Франківську округи, які представляють у раді депутати не є надто великими і налічують від 3 до 6 тисяч виборців. Тому публічні зустрічі можуть бути оптимальним варіантом спілкування.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.