Незвичне будівництво на початку грудня у Городенці одразу привернуло до себе увагу. Коли ж люди дізналися, що то буде ковзанка, то з нетерпінням чекали завершення робіт. Ось будівельники обгородили півметровими дерев’яними бортами майданчик 12 х 40, ізолювали зсередини плівкою. Так само вкрили основу майбутньої ковзанки, почали монтувати вхід. А позаминулої неділі вранішні перехожі були шоковані: один із сорокаметрових бортів повністю повалений на землю, опори вирвані з дюбелями.
До честі городенківських міліціонерів і міського голови Степана Яворського (колишнього міліціонера), вони оперативно взялися розслідувати безчинство. Того ж дня встановили, що борти повалили місцеві старшокласники. Начебто юнаки поверталися з приватної вечірки напідпитку. Хміль сили додав, а розум відняв – от і випробували свою міць на бортах.
Наступного ж дня забігали матері юних хуліганів, пообіцяли відновити огорожу. Доводили, ніби хлопці просто оперлися на огорожу, а вона була слабка та й не витримала.
Створена комісія із розслідування цієї справи. Мер стверджує, що борти стояли міцно, і треба було неабияких зусиль, щоб їх зруйнувати. Вочевидь, не однієї людини. Та обурює інше. Ковзанку монтує городенківське представництво українсько-канадського благодійного фонду «Світ для дітей».
Його засновник і незмінний директор Галина Микитюк впровадила чимало проектів у місті. Це і дитячий майданчик, і підтримка дітей-сиріт і дітей із незаможних сімей. Залучаючи кошти канадійських доброчинців, вона сподівалася, що міська громада активно кинеться допомагати, адже ковзанка – безкоштовна.
Натомість після руйнації ніхто з батьків не звернувся до фонду з вибаченням, бажанням компенсувати збитки чи бодай власноруч відновити огорожу. Відтоді минув тиждень, будівельники за рахунок фонду знов укріпили борти.
Тепер монтують вхід. Дерев’яні щити формою нагадують знамениті городенківські «Три мости» – старовинну принаду міста. Проект розробив місцевий архітектор Петро Равлик. Там передбачена роздягалка для дітей, прокат ковзанів і міні-кухня з гарячим чаєм. Тут також мають намір встановити ілюмінацію та музичний супровід.
Проект ковзанки – нетиповий. Розміщення обумовлене тим, що одразу за нею – два зливних каналізаційних люки. На випадок різкого підвищення температури вода має куди подітися. Асфальт від руйнування ізольований плівкою. Воду на заливання ковзанки подаватимуть із криниці, що поруч із приміщенням фонду «Світ для дітей». Там же встановлена діжка для подачі підігрітої води, щоб відновлювати лід. Спеціальна техніка для чищення ковзанки коштує дорого. Отож, кожна копійка на рахунку.
Галина Микитюк тішиться, що Канада відгукується на потреби України. Благодійники офірували немалі кошти на ковзанку для Городенки з надією, що тут таку руку допомоги оцінять. Та бешкетникам це байдуже.
Comments are closed.