Погляд Статті

Наталка Найда, співзасновниця «Дрібноти», – яким має бути батьківський комітет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Які асоціації викликає словосполучення «батьківський комітет»? Гроші, збори, двоє-троє активних батьків, які взяли на себе обов’язок купувати господарські дрібниці та обирати подарунки вчительці. Але чи так має бути?

Саме поняття – батьківській комітет – виникло 300 років тому. Вони створювались здебільшого у приватних школах. Жодного вирішального значення ці «угрупування» не мали. Комітети підтримували дрібні управлінські рішення директора і були додатковим важелем впливу на учнів через батьків. З того часу майже нічого не змінилось. Але ж змінився час.

Якщо розібратись, батьківський комітет жодним чином не впливає на якість освіти чи бодай вибір книжок. А мав би.

Зараз усі розуміють, що освітній процес має змінюватись, ми хочемо бути частиною цих змін і потребуємо кращих світових практик, адаптованих під наші закони. Тому вважаю, що функції батьківської громади можуть і мають бути розширені від господарки до виконання серйозніших завдань.

В Івано-Франківську відкрили новий навчальний простір для дітей

На перших батьківських зборах у школі старшого сина я здивувалась, що немає жодної процедури вибору, не були зачитані права та обов’язки батьківського комітету. Ми просто очікуємо, що кілька ініціативних людей піднімуть руки, а інші одноголосно за це проголосують.

Втім, проблема може вирішитися вже незабаром.

Цього року нам обіцяють закон про освіту, де будуть прописані нові процедури створення та функціонування батьківських комітетів, їхні повноваження й функції. А поки ми чекаємо на цей закон, пропоную почати ставити питання, викинувши з голови фразу «так не прийнято».

«Дрібнота» навчає архітекторів. Як у Франківську діти досліджували епоху модернізму (ФОТО)

Я маю двох дітей шкільного віку (перший і п’ятий клас), і в батьківському комітеті працюю недавно, але…

Як поліпшити й полегшити роботу та взаємодію батьківської громади – досвід нашого комітету:

  • Шукати та реалізовувати найкращі практики. Наприклад, створення гугл-диску, доступного всім батькам. Там ми зберігаємо все – контакти, дні народження, фото з екскурсій.
  • Допомагати батькам у комітетах, які витрачають час на вирішення усіх питань. Хороша практика – ротація батьківського комітету щопівроку, щоб кожен вніс свій вклад.
  • На батьківських зборах обговорювати питання розвитку дітей, доповнення до навчального процесу, екскурсії, конкурси та майстер-класи – усе, що стосується командної роботи. Ми готуємо перелік питань і кидаємо цю інформацію в загальний батьківський чат, щоб на зборах кожен міг підняти болюче питання.
  • Вимагати прозорої звітності з використання коштів – від збору грошей до витрат. На гугл-диску ми заливаємо всю фінансову звітність – просто всю.
  • Налагодити ефективну комунікацію всередині батьківської громади. Ми живемо в еру технологій, які нам допомагають: сайт, розсилка, групи в соцмережах і т. д.
  • Важливо налагодити співпрацю з вчителями, бо наша спільна задача – розвивати в дітях дух творчості, підприємництва та ініціативу відповідальності.

 «Дрібнота»: перемоги і сльози. Як у Франківську діти змагалися на вело-самокато-біговелоперегонах (ФОТО)

І найважливіше – шукати інформацію та ділитися нею. Нещодавно задалась ціллю знайти аплікацію на телефон, де можна режимі онлайн бачити розклад дитини, записувати домашнє завдання та спостерігати динаміку навчального процесу (там можна виставляти бали, і програма показує графіки).

Вірю що все можна систематизувати. Звісно, спочатку це складно, але як не крути – необхідно.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.