Останнім часом у спорті багато говорять про допінг і Всесвітнє антидопінгове агентство WADA. Спробую розповісти трохи більше та конкретніше.
WADA (World Anti-Doping Agency) — створене у 1999 році в Лозанні (Швейцарія) за підтримки Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК), який його й фінансував. У 2001 році агентство переїжджає до Канади і практично позбавляється контролю МОК. Тепер WADA фінансується добровільними пожертвами від різних країн. Є ті, хто має гроші, і ті, у кого їх нема. Хто більше платить, того менше чіпають. Останнім часом ставлення агенції до атлетів є підозріло вибірковим. Останні роки чомусь більше дискваліфікують тих, хто заважає атлетам провідних (багатих) країн завойовувати золото і прихильність спонсорів. І виходить, що не всім раді на цьому святі спорту. Агенція може просто сидіти у тій чи іншій країні та перевіряти атлетів у міжзмагальний період, не даючи їм змоги добре підготуватися. Наприклад, вони не зможуть користуватися відновлюючими засобами, більшість яких нині заборонена. Про стероїди й мови бути не може, бо їх присутність у тестах фіксується майже цілий рік, а діють вони лише 2‑3 місяці. То який у цьому сенс?
За що можуть дискваліфікувати спортсмена? За аспірин, бо він розріджує кров, а це класифікують як холодна розминка. За краплі для носа, бо всі вони містять психостимулятори. За дві філіжанки кави, де є кофеїн. За будь-яке м’ясо, вирощене на гормонах. Я переконаний, що 85% українців не пройдуть тест WADA, бо те, що ми їмо сьогодні, це просто жах.
Щиро признаюся, що з 1991 по 1993 рік мав дискваліфікацію як спортсмен. У СРСР антидопінгова служба працювала десь так само, як нині WADA. Вони прибирали «незручних» атлетів. Мене звинуватили у застосуванні тестостерону. Після повторного обстеження виявилося, що мій природний рівень (7,4 одиниці) цього гормону вищий за норму (3‑6 одиниць). Помилку вони визнали, а от дискваліфікацію не зняли.
Сьогодні WADA іноді робить таке, що не піддається здоровому глузду. За останній рік вони взяли під сумнів чесність завоювання нагород спортсменами України, Білорусі та Росії на Олімпіаді, уявіть собі, в Афінах 2004 року. Мене найбільше обурило, що в списку тих, кого хочуть дискваліфікувати та забрати в них медаль, є мій друг Юрій Білоног. Агенція вислала листа в НОК України з рекомендацією дискваліфікувати Юрія у зв’язку з тим, що в його пробі «В» знайшли заборонені препарати.
Для інформації хочу сказати, що атлету ніколи не вручать нагороду на Олімпіаді, поки він не пройде допінг-контроль. Наш Юрій тоді його пройшов і отримав золото. Це по-перше, а по-друге, він уже сім років як закінчив активно виступати. І третім, та найсуттєвішим аргументом в захист Білонога є те, що пробу «В» не мають права відкорковувати без присутності атлета. А це було й це порушує кодекс самої WADA.
Щороку до списку заборонених препаратів додають як мінімум 50 нових. От і порахуйте — з часу Олімпіади в Афінах їх стало більше на 450 одиниць. І найцікавіше, що у 2004 році той препарат, за який нині хочуть дискваліфікувати Юрія, був дозволений. Знімаю капелюха перед Сергієм Бубкою, керівником НОКу, який не підтримав цю нісенітницю…
А поки більшість із українців не має до тої агенції жодного стосунку та не сильно переживає з приводу того, чим годували курку, пропоную перейти до курячої філейки в желе.
Миємо філе, висушуємо паперовим рушником, солимо, приправляємо спеціями на свій смак, обгортаємо харчовою плівкою та маринуємо. Потім — запікаємо в рукаві чи обсмажуємо до готовності. В цей час замочуємо желатин, а також заливаємо водою та доводимо до кипіння будь-яку ягоду: я беру вишню за її червоний колір — контраст до курячого філе. Також додаю у відвар із ягід сіль і спеції.
Знімаємо відвар, даємо остигнути, підмішуємо туди желатин. У глибоку форму викладаємо ягоди з відвару, на них кладемо курячі грудинки й заливаємо рідким желе. Ставимо в холодильник, даємо застигнути. Аби викласти страву на таріль, на кілька секунд занурюємо форму в гарячу воду, щоб краї трішки від’єдналися. Перевертаємо на таріль, нарізаємо, тішимося контрастом кольорів, їмо.
Нам знадобиться:
куряча грудинка — 1‑2 шт.,
вишня — 500 г,
желатин — 1 пачка,
вода — 0,5 л,
сіль, перець, спеції до смаку.
Смачного!
Comments are closed.