Погляд

Вибирайте — красиве чи корисне

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вибори — це обирання когось, чогось для когось або для чогось. Відбір буває природний і штучний, або іншими словами – селекція. Природний — це коли виживає сильніший, мудріший, якісніший, а селекцією можна скерувати будь-що і будь-кого в потрібний бік. Якщо після природного відбору перспективу розвитку можна прорахувати та спрогнозувати, то після селекції генно-модифіковані продукти вже через одне-два покоління можуть дати таку мутацію, контролювати яку буде просто нереально.

Візьмемо, до прикладу, ті ж самі овочі-фрукти. Якщо їх покласти на прилавки з табличками, які вказуватимуть, що ці яблука генно-модифіковані, а ось ці, хоч і не такі красиві на вигляд, але вирощені без стороннього втручання людини, як думаєте, які яблука купуватимуть більше? Відверто кажучи, я собі не можу дати відповідь на це запитання. І так буде доти, поки люди не будуть поінформовані про наслідки вживання модифікантів. Зверніть увагу на країну, яка вже десятиліттями годує своє населення модифікованими овочами, фруктами та м’ясом — на Америку. Там людьми по 200-250 кг уже нікого не здивуєш. Вони навіть схожі на обличчя. І це лише початок. Існує загроза, що такі особи будуть народжувати собі подібних з мутацією на генному рівні.

Не репетуйте про свою магічність,
Не пхайте руки в Божії діла.
Не забувайте про страшну трагічність,
Що Атлантида теж колись була.

Тепер зведемо до купи всі плюси й мінуси. Кому вигідно збільшувати врожайність за допомогою модифікації? Звичайно ж тим, хто на цьому заробляє надприбутки, докладаючи менше зусиль, економлячи на обробці, скорочуючи людей, які обслуговують угіддя. Адже для модифікованої рослини все це практично є зайвим. А навіщо робити зусилля, щоб вивезти перегній на поля, зібрати шкідників? Продуктам-мутантам цього не потрібно. Споживати їх будемо ми з вами, а бізнесмени від ГМО на зароблені кошти купуватимуть екологічно чисті продукти, незважаючи на те, що ціна на них в десятки разів вища. Для них ціна не є перешкодою на шляху до здоров’я їхньої сім’ї. Нами ж вони просто не переймаються, їм не до дурниць.

Цей страшний кругообіг мутацій відбувається не тільки в сільському господарстві, але й з людьми — як на фізіологічному, так і на психологічному рівнях. Свідомість також має здатність до спотворення. Діти тих, хто владарює в Украї­ні, навчаються та живуть за кордоном, бо для їхніх батьків «робити добро» — означає «робити гроші».

Що залишається нам? У нас є ноги, руки, розум. Руками та ногами ми зможемо виростити врожаї чистої продукції, а головою — скерувати себе не купувати красиве-велике, але модифіковане.

Надворі осінь, продукти набрали вітамінної сили, отже настав час наситити ними наш організм як мінімум на півзими. Спробуйте вживати якомога більше салатів, бо практично вся городина надзвичайно смачна й корисна. Комбінуйте овочі, експериментуйте і ви обов’язково знайдете свій рецепт, свою страву, якою буде не соромно пригостити друзів.

Овочі овочами, фрукти фруктами, але не забуваймо, що наш город дарує нам багато білків, таких як квасолька, горошок. Ліс дарує грибочки — їх обов’язково треба споживати. Спробуйте пожити без м’яса хоч би два осінніх місяці, замінивши його рослинними білками.

Сьогодні ми приготуємо квасольове асорті. Для цього замочимо, а згодом відваримо до готовності червоненької, біленької, великої й маленької квасольки. Але для початку на розпечену пательню наливаємо олійки, до якої додаємо п’ять роздушених разом з лушпинням зубків часнику.

Коли він поро­зовішає, забираємо його та додаємо грубо порізаної моркви та шматочків м’якоті гарбуза. На сильному вогні обсмажуємо моркву та гарбуз, помішуючи, до скоринки. Сильний вогонь дає скоринку, залишаючи всередині смак сирого продукту. Забираємо це на друшляк стекти. Беремо велику миску, висипаємо туди готову квасолю, додаємо моркву та гарбуз, нарізаємо зелень, поливаємо олійкою. Смакуємо.

Аби приготувати, знадобиться:

квасоля — 800 г,
гарбуз — 300 г,
морква — 4 шт.,
часник — 5 зубків,
соняшникова олія,
зелень, сіль,
перець до смаку.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.