Рік, що минає, був важким для багатьох людей. Криза зачепила представників усіх сфер суспільного життя. Що відбувалося зі спортом в Івано-Франківську, «Репортер» розпитав у голови міського комітету фізкультури і спорту Віталія Матешка.
– Пане Віталію, як починався рік для спорткомітету?
– Цього року наше фінансування зменшилося на 30 %. Втім, ми змогли провести більше 150 спортивних заходів з 50‑ти видів спорту. Щотижня у місті щось відбувалося. Календарний план вдалося виконати.
Крім того, ми відряджали багато команд на обласні змагання, допомагали навчально-тренувальними зборами провідним спортсменам міста: Дарії Згобі, Олександру Ісакову, Катерині Соловей, іншим. Треба також зазначити, що ми постійно допомагаємо багатьом спортивним організаціям проводити турніри.
– Акцент робився на масовому спорті чи на підтримці професійних спортсменів?
– Ці два напрямки реалізовувалися паралельно. Ми намагаємося вести систематичну роботу, адже без масового спорту не буде перспектив і результатів високого класу. Без підготовки до міжнародних змагань теж не буде результатів. Тому в кожній ситуації намагаємося допомагати всіма можливими методами.
– Які досягнення іванофранківців особливо запам’яталися?
– Цього року спорткомітет святкував 55-річчя, і першою медаллю 2009 року для Івано-Франківська було золото із дзюдо на V Всеукраїнських літніх юнацьких іграх. Після цього фактично кожного місяця наші спортсмени привозили до міста нагороди всеукраїнського та міжнародного рівнів. Треба відзначити перемогу на чемпіонаті світу з кікбоксин-гу Катерини Соловей, декілька медалей на міжнародних змаганнях взяли наші гирьовики. Також запам’яталися обласні літні юнацькі спортивні ігри з 36 видів спорту. Збірна команда Івано-Франківська у підсумку здобула лідерство.
– Цього року на міжнародній арені засвітилась ще одна спортивна гімнастка з Івано-Франківська – Яна Дем’янчук…– Так, вона стала чемпіонкою Європи. Це вихованка івано-франківської СДЮШОР № 1 зі спортивної гімнастики. Левову частку свого часу вона проводить на тренуваннях у Конча Заспі, бо там краща спортивна база, там же тренується і національна збірна команда. Ми сподіваємося, вона стане кандидатом на участь у наступних Олімпійських іграх.
– Як справи з облаштуванням спортивної інфраструктури в місті?
– Цього року зрушення були, але несуттєві. Знову ж таки через обмеження фінансування ми не змогли виконати усі плани. Призупинилася міська програма ремонту, реконструкції та капітального будівництва спортивних споруд на 2007‑2011 роки. Водночас за депутатські кошти нам вдалося збудувати гімнастичний майданчик у парку відпочинку по вулиці Молодіжній. Нині також готуємо основу для довгообіцяного скейт-парку у міському парку ім. Шевченка. Там вже проводяться підготовчі роботи. Загалом споруд для скейтерів буде 12, їх уже завершують. Цього року планується викопати котлован. Згодом у нього буде засипана гравійна основа, звер-ху буде бетонне покриття, на яке поставлять споруди скейт-парку. Тут також передбачено облаштувати огорожу та вечірнє освітлення.
– Де розробляли проект?
– У нас. Базувалися на аналогічних скейт-парках, які є в Україні та за кордоном. Думаю, він почне функціонувати найпізніше до літа наступного року.
– Прозвучала інформація, що місто до 2012 року матиме нові спортивні споруди…— Івано-Франківськ потрапив до переліку резервних міст, які готуються до Євро-2012. Один з елементів цієї підготовки – добудова центрального стадіону «Рух» та бази навколо нього. Розробляється ще один проект, що стосується залу № 2 КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр». Це приміщення не здане в експлуатацію, і сесія міськради прийняла рішення віддати цю земельну ділянку під інвестиційний проект. Потенційний інвестор матиме завдання збудувати сучасний зал для ігрових видів спорту і 50‑метровий басейн. Пропонується варіант багаторічної оренди.
– На вашу думку, чи достатньо уваги надає спортивним питанням міська рада?
– Це об’ємне питання. Будь-яка галузь хоче більше ресурсів, ніж може отримати. На мою думку, до нашої галузі увага приділяється нормальна. Інша справа – коштів завжди не вистачає. Звісно, ми розуміємо, що цього року всі отримали менше коштів. Але якщо згадати декілька останніх років, то сума, яка виділяється на спорт, постійного зростає. Єдине, що не вдалося зрушити з місця, – це будівництво сучасних спортивних споруд. Але, думаю, з часом дійдемо до цього.
У 2010 році ми плануємо більше попрацювати з нашими депутатами міськради. Багато хто з них має уподобання у різних видах спорту, і ми будемо залучати їх, аби покращити проведення наших заходів.
– Які пріоритети у міськспорткомітету на наступний рік?
– Основним завданням буде збереження наших дитячо-юнацьких спортивних шкіл, бо зараз проходить їхня атестація. Кожна з них проходить сертифікацію відповідності до тої чи іншої категорії. Другий акцент – молодіжні ігри 2010 року. Також наступного року ми підключимося до фінансування міської регбійної команди «Роланд». У одній з ДЮСШ міста відкриють відділення регбі.
Хотів би зазначити, що наше місто є дуже спортивним. Багато людей займаються спортом. У перспективі маємо багато проектів. Про них можна довго говорити, та важливіше їх реалізовувати. Найголовніше наше завдання – зберегти спортивні споруди, майданчики та організації, де люди можуть займатися.
Comments are closed.