Погляд

Тетяна Савчин: «Під час епідемії дехто з бізнесменів вирішив нагріти руки»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Репортер» поспілкувався із заступником голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ).

 

– Пані Тетяно, споживачі скаржаться на відсутність ліків та завищені ціни в аптеках, відколи розпочалася епідемія грипу в області. Як ви із цим боретесь?

— Є багато скарг на те, що ціни на медпрепарати підвищилися в аптеках не тільки облас­ного центру, а й в районних. За результатами проведених перевірок територіальне відділення АМКУ розпочало дві справи проти суб’єктів господарювання, що діють на ринку роздрібної реалізації лікарських засобів, в діях яких виявлені ознаки порушення, що полягають у підвищенні цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення в період загострення епідемічної ситуації. Суб’єктів господарювання поки не називаю, щоб не завадити слідству.

Щоб аптеки не підвищували ціни, ми їм рекомендували утриматися від дій, які можуть спричинити підвищення цін на вироби, що використовуються для лікування чи профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій, а також, що можуть викликати дефіцит лікарських засобів. Якщо наші рекомендації не будуть виконані, то ми будемо застосовувати жорсткі фінансові санкції. А також вийдемо з пропозицією відібрати ліцензії у цих суб’єктів господарювання.

– Які санкції до них будуть застосовані?

– Взагалі Антимонопольним комітетом передбачені санкції у розмірі 10 % виручки від реалізації товарів, робіт і послуг за попередній рік.

– На що саме аптеки самовільно підвищують ціни?

– На такі препарати, як «Арбідол», «Амізин», оксолінова мазь та марлеві пов’язки. Виявлені випадки, коли пов’язки закуповували по 2 грн., а продавали по 3,5 грн. Півтори гривні на одній пов’язці – це дуже вагомий заробіток бізнесменів. А наживатися у період критичних ситуацій – це просто недопустимо.

– А що буде з лимонами, часником, цибулею та іншими продуктами, на які зараз зріс попит?

– Центральний апарат дав нам доручення провести дослідження щодо встановлення необґрунтованих цін на такі рекомендовані лікарями для профілактики грипу продукти харчування, як лимони, часник і цибуля. Якщо дехто з бізнесменів вирішив, що настав час заробити на епідемії грипу і нагріти руки за рахунок україн­ських родин, то їх буде притягнуто до відповідальності.

– А на що найбільше скар­жаться споживачі, коли нема епідемії чи іншої надзвичайної ситуації?

– Скаржаться на підвищення цін на житлово‑комунальні послуги, неякісне надання цих послуг, також скаржаться на підприємства, що займаються електро- та газопостачанням, а саме, що вони невчасно видають технічні умови на підключення до мереж та на високу плату за підключення, а також на дії або бездіяльність органів влади.

За результатами розгляду справи територіальне відділення прийняло рішення про припинення порушення конкуренційного законодавства з боку Івано-Франківського міськвиконкому, який протягом двох років поспіль усунувся від виконання своїх прямих обов’язків щодо встановлення тарифів на централізоване теплопостачання (опалення) та гаряче водопостачання для бюджетних організацій та інших споживачів (крім населення), делегувавши ці повноваження безпосередньо виробнику послуг ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Окрім того, міськвиконком через власну бездіяльність не спромігся протягом опалювального сезону 2008/2009 рр. визначити виконавця послуг з централізованого теплопостачання для територіальної громади м. Івано-Франківська, що унеможливило укладання договорів із споживачами на постачання теплової енергії та гарячої води.

Відтак, споживачі не можуть реалізувати своє право на відшкодування і перерахунок за неотримані, або отримані неякісні житлово‑комунальні послуги, а, з іншого боку – виконавці послуг не можуть притягнути до відповідальності споживачів за неоплату отриманих ними послуг.

Ми зобов’язали виконком привести свої рішення у відповідність до вимог чинного законодавства.

– Ви співпрацюєте з іншими управліннями та органами влади. Настільки дієвою є ця співпраця?

– Співпрацюємо з усіма органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими органами в області. Обмінюємося інформацією, яка є корисною для виконання покладених завдань, здійснюємо спільні перевірки, розглядаємо звернення громадян і суб’єктів господарювання. З усіма налагоджена співпраця, бо інакше не може бути.

– Звідки, зазвичай, отримуєте інформацію про порушення?

– За результатами дослід­жень, планових і позапланових перевірок, з подань органів влади, за скаргами мешканців краю. Перевірки можуть проводитися у формі запитування інформації. Якщо суб’єкт господарювання невчасно подав інформацію, подав неправдиву чи взагалі не подав запитувану інформацію, за це передбачені штрафні санкції в розмірі 1 % від річної виручки.

Також у відділені систематич-но працює «гаряча» лінія з 9.00 до 18.00 год., за телефонами: 55‑23‑20, 55‑23‑23, 2‑30‑00.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.