«Rouler, рулет» — слово французького походження й дослівно означає «згортати». Будь-який рулет у розрізі — це прикраса столу, вершина кулінарного мистецтва і насолода для витонченого смаку гурмана. Рулети готуються практично з усього, що можна лише збагнути. Існує один єдиний стримуючий фактор для домогосподарок у приготуванні рулетів — це те, що коло нього таки треба добряче наробитися. Зазвичай така робота займає 1,5-2 години часу, але воно того варте. Уявіть собі прикрасу вашого столу — апетитну, соковиту, ніжнісіньку на смак та й ще вашої ручної роботи. Та йому просто немає ціни!
Готувати можна м’ясні,овочеві та солодкі рулети з будь-якого м’яса, з будь-якого тіста та з будь-яких наповнювачів. Якщо рулет м’ясний, то є правило №1, яке не можна оминати. М’ясо обов’язково повинно бути свіже й добре оброблене окропом, бо внутрішня частина рулету згодом, під час приготування, не буде мати прямого контакту з поверхнею термічної обробки. Я це кажу цілком серйозно, бо з бактеріями жартувати не можна.
В рулеті ми все обов’язково скручуємо, а точніше згортаємо в таку собі трубочку, яку згодом обов’язково будемо обсмажувати чи тушкувати в бульйоні.
Готовий рулет нарізають впоперек, аби було видно внутрішню гру кольорів начинки. До нарізаних шматочків, які вже виклали на таріль, обов’язково додають соуси — або ті, що залишилися після тушкування рулетів, або ті, які смакують до тієї чи іншої начинки.
Рулети — традиційна страва на сімейному столі німців, угорців та австрійців. Сьогодні ми спробуємо приготувати нескладні, але дуже смачні рулети, а саме м’ясний рулет з родзинками та фініками, курячий рулет з яблуками та гарбузом.
М’ясний рулет з родзинками та фініками
Філе телятини розрізаємо вздовж, відбиваємо, солимо та присипаємо приправами, змащуємо сумішшю гірчиці та оливкової олії й залишаємо постояти 30‑40 хв., щоб м’ясо вмаринувалося. Промиваємо родзинки та фініки (перед тим виймаємо кісточки). На 30 хв. замочуємо їх у теплому молоці, додавши гірчицю та трішечки гострої паприки. Масу, яка настоялася, проціджуємо.
На мариноване м’яско викладаємо подрібнені фініки та родзинки, скручуємо у рулет та перев’язуємо харчовою ниткою. Закладаємо рулет у рукав і випікаємо в печі при температурі 140 градусів приблизно протягом години.
Нам знадобиться:
філе телятини — 1 кг,
родзинки — 300 г,
фініки — 150 г,
молоко — 300 г,
оливкова олія — 50 г,
гірчиця — 50 г,
сіль, паприка до смаку.
Курячі рулети з яблуком і гарбузом
Тут спершу обов’язково треба зварити курячий бульйон, в якому ми згодом будемо тушкувати наші рулети.
Миємо яблучка, чистимо та нарізаємо їх уздовж тоненькими смужками. Беремо шматок гарбуза, чистимо від шкірки, видаляємо залишки насіння й рихлої частини та нарізаємо такими ж смужками, як і яблука. Скроплюємо нарізані смужки свіжовидушеним соком лимона. Філе курки обробляємо окропом, потім розрізаємо так, щоб отримати мішечок. М’яско солимо, приправляємо на свій смак сухими подрібненими травами та кладемо в середину до мішечка смужки яблука та гарбуза. Знову ж таки обв’язуємо харчовою ниткою та обсмажуємо на пательні в нерафінованій олії, постійно перевертаючи на всі боки. Коли рулетики зарум’янилися, додаємо бульйону і тушкуємо на повільному вогні орієнтовно 45 хв.
Нам знадобиться:
філе куряче — 4 шт.,
бульйон курячий — 0,5 л,
яблука — 2 шт.,
гарбуз — 250 г,
олія — 150 г,
лимонний сік — 50 г,
сіль, спеції до смаку.
Смачного!
Comments are closed.