Погляд

Рецепти росту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як думаєте, що краще та практичніше — бути високим чи низьким? І там, і там є свої переваги й недоліки, але я ще ніколи не чув від людей високого зросту фразу: «Хочу стати низьким». А от вирости мріють часто. Організму можна допомогти. Правда, це потребує трохи волі та режиму. Одним словом, якщо хочете — зможете.

До речі, найшвидше людина росте на 4-6 місяці у лоні матері. Саме тому майбутні мами повинні пам’ятати, що під час вагітності обов’язково треба відмовитись від шкідливих звичок і вести активний спосіб життя. З першою думкою про дитину мама вже відповідає за її ріст.

 

Надалі процес виділення гормону росту поступово знижується, але все одно триває все життя. Гормон росту (соматотропін) відіграє надзвичайно важливу роль в організмі людини. Крім того, що у ранньому віці він викликає активний ріст кісток, підсилює синтез білків і сповільнює їх розпад, а також запобігає відкладенню підшкірних жирів, соматотропін також діє практично на всі залози внутрішньої секреції. А вони вже виробляють свої гормони, які керують тим надскладним хімічним механізмом, що зветься людиною. Звідси можна зробити висновок — гормон росту є генералом усіх гормонів.

Переконав у важливості росту? Якщо так, то декілька порад «на хлопський розум». По-перше, здоровий і своєчасний сон, адже максимальний викид цього гормону в кров відбувається вночі, приблизно за 1‑2 години після засинання. Правда, це за умови, що людина вчасно лягає спати. Саме тому фраза наших батьків «коли ми спимо — ми ростемо» є правильною. Вчені давно розробили графіки сну для різних вікових категорій. І недарма дітки завжди лягають спати о дев’ятій вечора…

По-друге, здоровий сон не буває без насичених киснем клітин. Проблема сьогодення полягає в тому, що прикуті до комп’ютерів наші діти недоотримують кисень, який бере активну участь у будівництві організму. Наприклад, нас, спортсменів-олімпійців, щовечора перед сном у будь-яку погоду виводили на вечірню прогулянку тривалістю не менше 30 хвилин.

По-третє, і теж не менш важливе, правильне харчування. Тут добре розпочати з води. Щодня кожному потрібно випивати 6-8 склянок води і соків разом. Із соків раджу натуральні апельсиновий, морквяний, томатний і яблучний. Усі вони легко засвоюються та сприяють росту. Категорично не раджу для підлітків багато кави, чорного чаю та енергетичних напоїв, бо вони якраз пригальмовують викид гормону росту.

Наполегливо рекомендую вівсянку як найкраще джерело клітковини і складних вуглеводів, які сприяють розвитку кісткової та м’язевої тканини. Яйце — чистий білок, який у відвареному вигляді засвоюється організмом практично на всі 100. Яловичина (бажано відварена) — крім білка, ще й поклади заліза та цинку. Риба — це фосфор, що допомагає росту організму й роботі мозку. Молоко, сметана, сир (творог) — продукти, що багаті на кальцій, а він необхідний для формування кісткової тканини.

Отож, ми зрозуміли, що міцний сон, свіже повітря та правильне харчування є голов­ними складовими на шляху до досконалості. Та найголовнішим чинником є рух. А найкращі та найдоступніші — це легка атлетика, ігрові види та плавання. Ранні походи до залу з гантелями і штангами сповільнюють ріст. Дайте організму сформуватись і вирости.

Наприклад, у мого брата Василя була така проблема, коли в нього призупинився ріст у віці 14 років. Він вишукував різні методи та за два наступні роки виріс на 28 см.

Що він робив? Рахуємо:

Розслаблено висів на турніку.

Вистрибував і тягнувся до гілок дерев.

Бігав і плавав.

Що він їв:

Творог з родзинками і сметаною.

Відварену яловичину.

Тушковану на олії моркву.

Горіхи та яйця.

Будьте здорові!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.