Півтора року пройшло з того часу, як обласна влада пообіцяла збудувати в Івано-Франківську Палац спорту. Заява тодішнього голови облради Олександра Сича про те, що від слів треба переходити до справи, словами й залишилася. Споруду не почали навіть проектувати.
Остання згадка про майбутній спорткомплекс датована ще 13 березня цього року. Тоді в облдержадміністрації відбулася нарада, на якій свій ескізний проект спорткомплексу запропонували спеціалісти Івано-Франківської філії НДІ «Діпромісто». Чиновникам ідея нібито сподобалась і вони вирішили рекомендувати депутатській комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури обрати цей інститут головним проектантом споруди.
У липні заступник голови ОДА Руслан Гусак обіцяв, що з дня на день область та «Діпромісто» укладуть угоду на проектування. Пройшло п’ять місяців, а віз і нині там.
«Замовлення на проектування ми досі не отримали, — каже Василь Турко, директор Івано-Франківської філії НДІ «Діпромісто». — За нашою ідеєю, проектувати Палац спорту треба таким, щоб його можна було будувати силами місцевих підприємств і з місцевих матеріалів. Проте нам досі чітко не вказали навіть кількість глядачів та розміри залу».
На його думку, найкраще Палац спорту розташувати все ж таки у Чукалівці. Переваг декілька: поруч об’їзна дорога, 7 км від вокзалу, менше кілометра від аеропорту, вільна земельна ділянка. Крім того, завдяки Палацу спорту сюди можна буде прокласти каналізацію, водопровід, тролейбусну лінію, і це дало б відчутний поштовх для розвитку як Чукалівки, так і інших сіл цього напрямку — Черніїва, Драгомирчан, Крихівців.
Щодо міського цвинтаря, то, за словами Турка, свого часу «Діпромісто» розробило проект його розширення. Але не вздовж дороги, як це є зараз, а на місці нинішнього березового лісу, в бік сільських цвинтарів Крихівців і Драгомирчан. Там для кладовища є приблизно 50 га землі (нині воно займає близько 35 га).
В обласному управлінні регіонального розвитку та будівництва про Палац спорту пам’ятають, але жаліються на управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Мовляв, звідти їм так і не вказали, якою має бути потужність спорткомплексу, три чи шість тисяч місць. З іншого боку, за словами спеціалістів цього управління, нині вже навіть розробили проект каналізації села Чукалівка з урахуванням будівництва майбутнього спорткомплексу.
Начальник головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Карабін каже, що займався питанням спорткомплексу до Євробаскету-2015. За його словами, голова Федерації баскетболу України Олександр Волков розповів йому, що відомий український мільярдер Ігор Коломойський дав «добро» на будівництво одного з баскетбольних залів у Івано-Франківську. До слова, те саме посадовець розповідав журналістам і півроку тому.
Щодо обіцяного раніше Палацу спорту, чиновник озвучив зовсім несподівану позицію. Він переконаний, що нікому ніяких листів про потужність комплексу не повинен писати. «То була ініціатива голови обласної ради Олександра Сича, — каже Карабін. — Я не маю до того відношення. Раніше я дав рекомендації, які приміщення мають бути в Палаці спорту. Для чогось більшого я не маю ніякого доручення чи наказу».
Отже, що маємо на сьогодні? Чиновники переводять стрілки один на одного. Колишній голова облради, який першим обіцяв будувати споруду, вже обживається у Верховній Раді. Так само словами залишається заява голови ОДА Михайла Вишиванюка про особистий контроль цього питання. Нині виглядає, що питання Палацу спорту тихенько запхали «під сукно». До кращих часів. Або до наступних виборів.
До теми
Про великий кіноконцертний зал в Івано-Франківську почали думати ще у 1980-х. За проектом, він був розрахований на понад тисячу глядачів. Місцеве партійне керівництво зобов’язало бути замовником і, відповідно, фінансувати будівництво «Прикарпатський лісокомбінат». У місті вже навіть відвели земельну ділянку (за річкою Бистриця-Надвірнянська на межі Івано-Франківська та села Угорники). Проте з перебудовою та розпадом СРСР до будівництва справа так і не дійшла.
Comments are closed.