Погляд

Нова технологія ремонту доріг — чергова афера від «Свободи»?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Горе вам, нетямучі рабиНа гордині котурні!Бо ведуть вас, неначе сліпих,Ошуканці і дурні.Іван Франко

Пригадую, як у 2010 році міський голова Віктор Анушкевичус намагався взяти кредит у 31 млн. грн. для ремонту доріг. Але нам стало відомо про те, що підрядною організацією має виступити «Восток-2006». Ми з’ясували, що вони працювали тоді на орендованій техніці, роботи були неякісні, організація їхня зареєстрована на квартирі, а директор і головний бухгалтер — одна особа. Тоді ми розкритикували наміри мера.

Розкритикував і фактично підтримав нас тоді й голова ОДА, який з насмішкою сказав, що «у нас арм’яни довбеньками дорогу забивають». Тоді афера їм не вдалася. А посадою за це поплатився тодішній начальник УЖКГ Петро Косюк, бо відмовився брати «відкат» і написав заяву на звільнення.

У 2011 році ми з цікавістю спостерігали, як депутати від ВО «Свобода» нахвалялися кап­ремонтом доріг. Робили це вночі, начебто, щоб не створювати затори, на спецтехніці була реклама «Свободи». Іноді ми жартуємо, що вночі хіба китайці картоплю саджають — аби жук не бачив. Усе це жарти. Бо насправді всім відомо, що вночі дуже ефективно працюють злодії. Однак, про це пізніше. Згодом стало відомо, що тендер на проведення робіт на майже 5 млн. грн. виграла комерційна структура ПВКП «БК «Арва» з міста Орджонікід­зе Дніп­ропетровської області.

Ми свято вірили в «нові технології» аж до того часу, коли побачили стан дороги на вулицях Галицька й Деповська. На Галицьку — від перехрестя Довгої до Пулюя та від будинку №105 до моста — витратили 2 млн. 481 тис. 729 грн., а на ремонт Деповської — 548 тис. 730 грн. Ми одразу зрозуміли, що цей ремонт удвічі дорожчий.

Дорога не витримала навіть п’ять місяців зими. Як на мене, було зроблено по-злодійськи. Кап­ремонт робили тільки на папері, а фактично то був — поточний. Ніхто не міняв розбиті бордюри, не піднімав до рівня дороги люки, не ремонтував дощоприймальні решітки… Злодійство, напевно, ховається під словом «капітальний». Хоч у законодавстві є поняття капітального ремонту верхнього шару дороги, та насправді зняти фрезою 4-5 см верхнього шару, потім покрити його новим асфальтом фактично є поточним ремонтом. Витрати тут значно менші. Так оформляли ремонт до нас, так ремонтували й ми. Можливо тому, що ми мали більше совісті та честі і зважали на те, що це гроші міської громади.

Різниця між поточним і капітальним ремонтом дороги велика. Капремонт удвічі дорожчий, але значно якісніший, там необхідно ремонтувати основу дороги, міняти комунікації, бордюри, піднімати люки і т. д. Так ми колись робили вулиці Короля Данила, Матейка, Вороного, Заклинських, Панаса Мирного, інші.

Як на мене, відремонтовані ділянки дороги розвалилися також через неналежне ставлення до виконання своїх обов’язків технагляду УКБ міста.

Правда, мер Анушкевичус вигороджує «Свободу» і УКБ, стверд­жуючи про необхідність 1 млрд. грн. на ремонт усіх доріг міста. Ми не дивуємося, адже мер у нас «дорогий», бо дорого обходиться громаді міста. Завдяки меру міський бюджет свого часу переплатив за машини швидкої допомоги, геоінформаційну систему, машину для санації труб тощо.

Але те, що комерційна структура ПВКП «БК «Арва» з міста Орджонікідзе зовсім не здійснює комерційну діяльність, нас просто приголомшило. До того ж, керівник і головний бухгалтер тої «Арви» — одна особа, Фтоян Артурік Вагаршакович. У мене виникають питання: якщо у 2011 році організація не здійснювала підприємницьку діяльність, то як УКБ провело тендер і уклало угоду? Хто насправді робив роботу і кому сплатили ПДВ: на рахунок МВК чи «за новими технологіями» — конкретним особам? Бо як іще сприймати заяви депутатів Романа Онуфріїва та Руслана Марцінківа про те, що вони вже підписали договір із фірмою, яка зробила в тому році брак, бо така вимога була в попередньому договорі? Навіщо потрібний додатковий договір? До речі, обіцяний ними ремонт до 1 травня так і не відбувся…

А якщо, не дай Боже, всі роботи за 4 млн. грн. провів «Сембуд», а «Арва» тільки відкрила рахунок, зняла готівку та закрила рахунок — хто тоді усуватиме брак?

­Нещодавно ми бачили як проводило ямковий ремонт доріг КП ДРЕУ. Вони знову ж таки асфальтували без підготовки ям до ремонту. Привезений із Надвірної асфальт простояв декілька годин, а потім його холодним та ще й під дощем закидали в болото.

Як бачимо, міська влада не реагує на справедливу критику, надалі кидає в болото кошти територіальної громади. Відтак, ми звертаємося до голови ОДА Михайла Вишиванюка з проханням надалі виділяти кошти на ремонт доріг в місті «Облавтодору». Вважаю, вони проведуть тендер і забезпечать контроль за якістю проведених робіт. Адже там є досвідчений технагляд, спеціальна лабораторія та можливість контролю.

Михайло Вінтоняк, голова ради громадської організації «Народний контроль».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.