Погляд

Незалежність і Голодомор. Вони воювали з народами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Cергій Стефанко Кажуть, що громадяни всіх національностей боролися за незалежність України, кажуть, що всі національності постраждали від Голодомору. Та це ж брехня! Бо навіщо етнічним росіянам була незалежна Україна, або за що було в 1932?33 роках морити голодом етнічних росіян? Вони, що хотіли незалежності від своєї держави, від Росії, вони, що боролися за цю незалежність? З ким боролись? Хіба самі з собою? Так, дійсно, під час Голодомору гинули люди різних національностей, але забувають сказати де саме, в селі чи в місті, і у яких пропорціях. 

 

Як відомо, світом рухають ідеї. Отож, керівництвом Комуністичної партії заволоділа ідея побудови на базі багатонаціональної, багатокультурної, багатоконфесійної країни, — міцної унітарної держави, — Радянського Союзу, з одним радянським народом, і однією російською мовою. З цією метою політичне керівництво Радянського Союзу проводило політику етногеноциду і лінгвоциду проти багатьох народів, але зважаючи на специфіку народів, використовувало різні методи. До українців був застосований Голодомор.

Але українці не одні у своїй біді. Хіба нині хтось сумнівається, проти кого були застосовані депортації кримських татар, калмиків, чеченців, інгушів, німців Поволжжя і ін. народів, виселення німців, мешканців Кінігсберга (майбутнього Калінінграда), чи виморювання голодом казахів, шляхом масового забою худоби? Так, звичайно, — вони були спрямовані проти цих націй, бо усім зрозуміло, що відбір майбутніх жертв йшов за етнічною ознакою, — влада воювала не з елітами, партіями чи екстремістами, вона воювала з цілими народами.

1. Для чого був задуманий Голодомор?

—?Для того, щоб зламати хребет українській нації, знищити її генофонд, розірвати історичну пам’ять поколінь, поставити націю на коліна і перетворити або на «совєтський народ», або відразу на росіян. Таким чином планувалось, знесиливши Україну за допомогою Голодомору, знищити українську націю, назавжди ліквідувати загрозу утворення на цій території будь-якої не залежної від Росії держави.

2. Проти кого був направлений Голодомор? Кажуть, що Голодомор в Україні не був спрямований проти етнічних українців, а від нього гинули представники усіх народів. Як визначити, що Голодомор був направлений проти етнічних українців?

—?Передусім ставилось завдання винищити якомога більшу кількість українців, представників другої за чисельністю, після росіян, нації в Радянському Союзі, нації, яка у своєму прагненні до незалежності становила постійну загрозу як царській Росії, так і «молодій радянській російській імперії». Щоб загинуло якомога менше представників інших національностей, Голодомор організували на селі, де проживали майже винятково (90?95?%) етнічні українці.

Чи гинули представники інших національностей?

—?Так гинули, але у пропорції 9?/?1, на 90 українців — 10 представників інших національностей. Хоча цих 10 треба віднести до так званих «издержек военных действий», незапланованих втрат. Бо чому тоді голод охопив саме продовольчі сільськогосподарські райони, де етнічні українці становили 95?% населення і більше, і оминув промислові райони, де українців було від 20?% до 50?% населення? Чому чим більшим був відсоток етнічних українців, тим лютішим був голод? Всі розуміють, що найбільш вразливі до голоду міста, бо їх мешканці купують продовольство у магазинах, тому голод у місті організувати дуже легко, а його якраз там не було, принаймні міським жителям видавали продовольчі картки, а мешканцям села — не видавали, ба навіть навпаки, у них забирали рештки їстівного: картоплю, горох, квасолю, сушениці і т.і.

Чому символічний кордон між республіками на час Голодомору набув ознак справжнього кордону? Чому голод закінчувався за межею адміністративного кордону України з Росією і Білорусією? Чому в українському селі голод був, а за річкою, за кордоном, в російському селі його не було? Чому селян, які намагалися втекти в інші республіки, виловлювали на кордоні або зсаджували з потягів? Чому у спорожнілі від Голодомору села, на місце етнічних українців, завезли не узбеків чи чувашів, а етнічних росіян?

3. За що знищували українців, адже не всі вони мали високу національну свідомість і були політично грамотними? — Нищили просто за те, що вони були українцями, представниками іншого народу, за те, що вони чи їхні діти, рано чи пізно, потенційно могли бути за незалежність.

Тому коли кажуть — незалежна Україна — мало хто вдумується від кого, — та від Росії. Може і День незалежності, який ми святкуємо, слід назвати чіткіше: «День української незалежності від Росії».

Голод був ретельно спланований, винищення українців проводилось системно і комплексно, одразу по всіх фронтах. Бо як інакше пояснити, чому в один і той самий час, коли розпочався Голодомор, тобто в 1932?33 роки, почали боротьбу з українським націоналізмом, і почали винищувати не тільки українську гуманітарну і технічну інтелігенцію та виселяти до Сибіру куркулів, а розпочали «зачищати» нібито своїх — українських рядових комуністів, військових і державних діячів, припинили українізацію в Україні, репресували лідерів українського руху на Слобожанщині і Кубані, припинили українізацію і закрили там усі українські школи, газети, театри, бібліотеки? А вже незабаром, 1938 рокуі, офіційно було дано старт русифікації, було оголошено про неперспективні народи і мови, почалось насаджування «великого русского языка».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.